• تاریخ انتشار : 95/08/10 - 17:37
  • تعداد بازدید خبر : 2744
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
فرصت استثنايي دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور

دکتر نگاهداری از حمایت مالی 75 درصدی برای خریداران محصولات تولید ایران خبر داد

رئیس دبیرخانه دائمی فن‌‌بازار ملی سلامت، از اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای حمایت 25 درصدی از خریداران محصولات تولید داخل، بعد از اعلام حمايت٥٠ درصدي معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري خبر داد.

دکتر بابک نگاهداری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس دبیرخانه دائمی فن‌‌بازار ملی سلامت از اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای حمایت 25 درصدی از خریداران محصولات تولید داخل بعد از اعلام حمايت٥٠ درصدي معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري خبر داد.
وی در خصوص حمایت‌های مالی جذب شده در این فن‌بازار گفت: بعد از اعلام حمايت٥٠ درصدي معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري از خريداران محصولات ساخت ايران در دومين همايش و فن‌بازار ملي سلامت، وزارت بهداشت نیز برای حمايت ٢٥ درصدي از خريداران اين محصولات، اعلام آمادگی کرد تا از این طریق فرصتي بي‌سابقه در اختيار دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور براي تهيه ملزومات مورد نیاز خود تنها با پرداخت 25 درصد هزینه فراهم آید.
دکتر نگاهداری هدف اصلی دبیرخانه دائمی فن‌بازار ملی سلامت برای جذب 75 درصدی حمایت دولتی را رونق یافتن بازار تولیدات داخلی عنوان کرد و افزود: این فن‌بازار فرصتی بی بدیل برای تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا است تا از این طریق خود را به بازار بزرگ سازمان‌های کارفرمایی معرفی کنند.
وی بی‌اعتمادی به تولید‌کنندگان داخلی را ناصحیح خواند و از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور دعوت کرد تا با شرکت در این فن‌بازار ضمن استفاده از تسهیلات فراهم شده بستری مناسب برای استفاده از محصولات تولید داخل فراهم آورند.
توضیح این که دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت با شعار «دانشگاه فناور، محور اقتصاد دانش‌بنیان» 16 و 17 آبان ماه سال جاری در سالن نمایشگاهی حجاب برگزار می‌ شود.

  • گروه خبری : موسسه ملي تحقيقات سلامت
  • کد خبر : 63678
کلمات کلیدی
خبرنگار