گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/09 - 08:17
  • تعداد بازدید خبر : 21
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
هر خانه، یک پایگاه سلامت

اجرای برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در معاونت بهداشت کلید خورد

اجرای برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» به‌طور رسمی در مناطق تحت پوشش دانشگاه آغاز شد.

158583.mp3 اجرای برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در معاونت بهداشت کلید خورد
اجرای برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در معاونت بهداشت کلید خورد

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، جلسه مجازی «افتتاح برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت، در مناطق تحت پوشش دانشگاه»، روز یکشنبه 8 تیر 99 برگزار و برنامه به طور رسمی با پیام دکتر علیرضا دلاوری معاون بهداشت دانشگاه آغاز شد و با سخنان دکتر سعید تأملی، قائم‌مقام و معاون فنی معاونت بهداشت ادامه یافت.
در این جلسه 66  تن از روسا و معاونان شبکه‌ها، مدیران، کارشناسان مسئول و کارشناسان واحدهای فنی معاونت بهداشت و شبکه‌های بهداشت و درمان تحت پوشش حضور داشتند.
در ابتدای جلسه دکتر دلاوری در پیام خود که به مناسبت اجرای برنامه به سمع حاضران رسید، ضمن ابراز امیدواری در مورد عملیاتی و محقق شدن شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت»، ابراز داشت: یکی از اصول چهارگانۀ مراقبت‌های اولیه بهداشتی (PHC) مشارکت مردمی است که در این برنامه شکل و نمای تازه‌ای پیدا می‌کند. این اصل بارها مورد برنامه‌ریزی قرارگرفته بود اما اکنون این شعار می‌تواند آن را محقق کند به‌طوری‌که سایر اصول را نیز تحت‌الشعاع خود قرار داده و حتی ارائه خدمات را بهبود ببخشد.
در ادامه جلسه، دکتر سعید تأملی در خصوص تاریخچه، اهداف و عناصر اصلی برنامه را بیان کرد و به تشریح چگونگی اجرای برنامه و شرح وظایف تیم سلامت در تمامی سطوح نظام شبکه پرداخت، وی در ادامه بر لزوم هماهنگی و همکاری مدیران، کارشناسان ستادی، مراقبان سلامت، پزشکان، کارشناسان واحدهای محیطی ارائه خدمت و بهورزان، برای پیشبرد هرچه بهتر برنامه در مناطق تحت پوشش دانشگاه تاکید کرده و اهمیت استفاده بهینه از امکانات موجود و تجارب دانشگاه‌های پایلوت برای رفع مشکلات اجرایی شدن برنامه را متذکر شد.
سخنرانی وی با پخش اسلاید در بستر مجازی اسکای روم همراه بود.
در پایان جلسه دکتر تأملی، دکتر جمشید معتمد، مدیر گروه مدیریت شبکه و نجمه الملوک امینی، رئیس گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت به ابهامات و سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ داده و توضیحات تکمیلی را ارائه کردند.
توضیح اینکه برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» باهدف «توانمندسازی فرد، خانواده و جامعه برای تامین، حفظ و ارتقای سلامت در مراقبت از خود و همیاری و مشارکت جمعی» از طریق تربیت سفیران سلامت خانواده و رابطان سلامت، از پاییز سال 1398 در سه دانشگاه قزوین، سمنان و کاشان به‌صورت پایلوت آغاز و در تاریخ 12 خرداد 1399 به‌صورت ملی افتتاح شد.

  • گروه خبری : معاونت و مراکز ستادی,معاونت بهداشت,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 158583
خبرنگار
اسماعیل  استاجی

اسماعیل استاجی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید