گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/01/03 - 09:32
  • تعداد بازدید خبر : 833
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا ویروس کرونا از طریق نیش حشرات منتقل می شود

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه راهنمای (پاسخ به پرسش آیا ویروس کرونا از طریق نیش حشرات منتقل می شود) را منتشر کردند.

152608.mp3 اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا ویروس کرونا از طریق نیش حشرات منتقل می شود
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، در حال حاضر بررسی های مختلفی به دنبال پیدا کردن سرمنشاء و میزبان ویروس کرونا هستند. از آنجایی که حشرات نیز یکی از بیماری‌زا‌ترین موجودات بوده و منشأ انتقال بسیاری از بیماری ها به انسان هستند، این سوال مطرح می شود که آیا احتمال انتقال بیماری ویروس کرونا (کووید 19) از طریق نیش حشرات نیز وجود دارد؟
طبق گزارش‌های سازمان جهانی بهداشت تا به امروز هیچگونه اطلاعات و مدرکی که نشان دهنده انتقال ویروس کرونای جدید توسط حشرات باشد، وجود ندارد. هم چنین با مرور منابع و بررسی گزارشات مرکز کنترل بیماری های آمریکا و اروپا  هیچگونه شواهدی گزارش نشده است که تایید کند ویروس کرونا از طریق نیش حشرات منتقل می شود. در واقع ویروس کرونا یک ویروس تنفسی است که در درجه ی اول از طریق قطرات بزاق یا ترشحات بینی هنگام صحبت کردن، سرفه یا عطسه ی فرد مبتلا، یا آلودگی سطوح به این قطرات و ترشحات گسترش می یابد. از این رو برای محافظت از خود، به طور مرتب دست های خود را با آب و صابون یا شوینده های با پایه الکل ضدعفونی کنید. همچنین، از تماس نزدیک با هر فردی که سرفه و عطسه می کند اجتناب کنید.
تا کنون هیچ موردی مبنی بر انتقال ویروس کرونا با نیش حشرات گزارش نشده است و شواهدی در این زمینه وجود ندارد. از آنجا که ویروس کرونای جدید یک بیماری تنفسی است می توان با رعایت نکات بهداشت فردی و شستشوی منظم دست ها از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.
 
  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گروه خبری RSS,اخبار ,روشنگری و پاسخ به شایعات
  • کد خبر : 152608
خبرنگار
نسیبه  جلالوند

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید