گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/06/20 - 11:15
  • تعداد بازدید خبر : 2254
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند کبد و نجات جان دو بیمار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در شب تاسوعا و عاشورای حسینی

گروه پیوندکبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در اتاق عمل یک در شب تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور فعال و خستگی‌ناپذیر مشغول زندگی بخشیدن دوباره به افراد نیازمند به اعضا بودند.

91895.mp3 انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند کبد و نجات جان دو بیمار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در شب تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دوشنبه و سه‌شنبه 18 و 19 شهریورماه 98 مصادف با شب تاسوعا و عاشورای حسینی عمل پیوند کبد برای دو بیمار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) انجام شد.
در این ایام که همه برای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری می کردند، گروه پیوندکبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در اتاق عمل یک با حضور فعال و خستگی‌ناپذیر رئیس بخش هپاتو بیلیاری دکتر علی جعفریان در حال زندگی بخشیدن دوباره به افراد نیازمند به اعضا بودند.
در شب تاسوعا دو هاروست و یک پیوند و در شب عاشورا یک هاروست و یک پیوند داشتند و توانستند به چندین خانواده نیازمند به اعضا تسلی خاطر و آرامش دهند.
این عمل با سرپرستی دکتر علی جعفریان جراح پیوند کبد، دکتر شریعت محرری متخصص بیهوشی و دکتر یحیی ضرغامی فلو پیوند کبد انجام گرفت.
فعالیت بخش پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از سال 1380 شروع شد و از سال 1394 بیش از 100 پیوند کبد در سال انجام می‌دهد. آمار پیوند کبد سال 1397، 176 مورد بود که در منطقه مدیترانه شرقی جزء مراکز برتر محسوب می‌شود. متوسط زمان انجام پیوند کبد در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) 4 ساعت و نیم است که حاکی از تبحر و هماهنگی اعضای تیم درمانی و آمادگی اتاق عمل است.
خبرنگار: شهره بیات

  • گروه خبری : بیمارستان امام خمینی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 91895
کلمات کلیدی
خبرنگار

2 نظر برای این مطلب وجود دارد

78/10/11 - 00:00

با سلام: ان شاالله این اعمال عبادت گونه مرضی خداوند متعال و حضرت امام حسین علیه السلام باشد.

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
محمد قدرتی

محمد قدرتی

78/10/11 - 00:00

ضمن سلام و خسته نباشید خدمت کلیه اعضای تیم پیوند کبد بیمارستان امام خمینی(ره) جهت روشنتر شدن موضوع تبحر این تبم باید عرض کنم که یادم هست که اولین پیوند کبد در بیمارستان امام در یک روز جمعه و شاید حدود بیست ساعت طول کشید که بعد از آن با حمایتهای دانشگاه و وزارت متبوع و البته پیگیری های مجدانه جناب آقای دکتر جعفریان مهارت این گروه تا این سطح افزایش یافته است که می توانند در زمانی در حدود پنج ساعت این عمل بسیار دشوار و پیچیده را انجام می دهند که لازم است به همه اعضای تیم مانند خدمات و کادر پرستاری و اتاق

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید