گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/04 - 12:24
  • تعداد بازدید خبر : 281
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازآموزی مدون تصویربرداری تشخیصی گلوکوم در بیمارستان فارابی برگزار شد

گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، برنامه بازآموزی با عنوان« تصویربرداری تشخیصی در گلوکوم» را برگزار کرد.

93803.mp3 بازآموزی مدون تصویربرداری تشخیصی گلوکوم در بیمارستان فارابی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، بازآموزی مدون تصویربرداری تشخیصی در گلوکوم (آب سیاه) پنجشنبه 2 آبان 98 با حضور اساتید و دستیاران این مرکز و چشم پزشکانی از دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی مختلف در این بیمارستان برگزار شد.
دکتر مسعود محمدی، فوق تخصص گلوکوم و عضو هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه هدف از برگزاری این بازآموزی را بررسی روش های مختلف تصویربرداری در تشخیص آب سیاه دانست و گفت: این بازآموزی در دو بخش برگزار خواهد شد. بخش اول به پریمتری و ارزیابی های وابسته به آن اختصاص داده شده و در بخش دوم به بررسی نقش OCT در تشخیص این بیماری می پردازیم. دکتر محمدی با اشاره به میدان بینایی در بیماران مبتلا به گلوکوم افزود: به عنوان مثال می خواهیم بدانیم در بیماری گلوکوم و در موارد متفاوت و اندیکاسیون های مختلف چه نوع میدان بینایی را باید درخواست کنیم. ما می دانیم که انواع مختلف میدان بینایی بر اساس پترن نقاط و یک استراتژی انجام می شود. حال انتخاب آن بسته به نوع و مراحل بیماری از موضوعاتی است که در این برنامه به آن خواهیم پرداخت.
در ادامه دکتر حیدر امینی، فوق تخصص گلوکوم و عضو بازنشسته هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر یداله اسلامی و دکتر مونا صفی زاده ، فوق تخصص گلوکوم و از اعضای هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر آزاده دوزنده، فوق تخصص گلوکوم و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره پریمتری و میدان بینایی سخنرانی کردند.
در بخش دوم این برنامه نیز دکتر قاسم فخرایی و دکتر زکیه واحدیان، فوق تخصص گلوکوم و از اعضای گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر شاهین یزدانی، فوق تخصص گلوکوم و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر نوید نیلفروشان و دکتر آرزو میرآفتابی، فوق تخصص گلوکوم و از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر فریده شریفی پور، فوق تخصص گلوکوم و عضو هیئت علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز مطالب خود را در ارتباط با انواع تصویربرداری های OCT و تاثیر آن در تشخیص گلوکوم ارائه کردند.
خبر: سید عباس قاضی میرسعید
عکس: حمیده امیدوار

 

  • گروه خبری : بیمارستان فارابی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93803
خبرنگار
معصومه  عزيزي

معصومه عزيزي