گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/21 - 08:43
  • تعداد بازدید خبر : 159
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید نماینده سازمان تجارت جهانی از مرکز قلب تهران

به منظور بررسی گردشگری سلامت و بیماران بین الملل نماینده سازمان تجارت جهانی از مرکز قلب تهران بازدید کرد.

94327.mp3 بازدید نماینده سازمان تجارت جهانی از مرکز قلب تهران

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران روز پنجشنبه 16 آبان 98، فردریک توماس، اقتصاددان و نماینده سازمان تجارت جهانی به همراه مشاور وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان توسعه تجارت ایران و نماینده وزارت بهداشت از مرکز قلب تهران بازدید و در زمینه توسعه خدمات به بیماران بین المللی در مرکز قلب تهران گفتگو کردند.
در ابتدای جلسه، کلیپ معرفی مرکز قلب تهران برای حاضران پخش شد و سپس فردریک توماس ضمن بیان ظرفیت های موجود در ایران و اهمیت برقراری توریسم سلامت، به بررسی راهکارهای مناسب برای جذب و پذیرش بیماران بین المللی پرداخت.
وی با بیان اینکه ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی، امکانات و مهمان نوازی، از جایگاه ویژه ای در میان کشورهای جهان برخوردار است، گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب در زمینه ارائه خدمات به بیماران بین المللی، نیاز به برنامه ریزی جامع و تدوین قوانین و ساز و کارهای مناسب است تا بتوان با بهره گیری از تکنیک های بازاریابی، ایران را به یکی از مراکز مهم جذب توریسم سلامت تبدیل کرد.
در ادامه دکتر علیرضا حاجی قاسمی مدیر مرکز قلب تهران به بیان نقاط قوت مرکز و چالش های موجود در پذیرش بیماران خارجی، به خصوص در بحث پذیرش بیمه های بین المللی پرداخت و گفت: در حال حاضر مرکز قلب تهران یکی از مراکز معتبر منطقه در زمینه درمان بیماریهای قلبی عروقی است که دارای شهرت در میان کشورهای همسایه است اما به دلیل چالش های قانونی و عدم وجود ارتباطات مناسب با بخش خصوصی و شرکتهای گردشگری سلامت، هنوز امکان جذب بیمارن بصورت حرفه ای صورت نگرفته است.
مدیر مرکز قلب تهران در پایان هماهنگی بین وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه توریسم سلامت را کلید اصلی اجرای این برنامه دانست.
در ادامه دکتر اکبر شفیعی، مسئول روابط بین الملل پژوهشکده قلب و عروق با ارائه آمار بیماران بین المللی مرکز قلب تهران به این نکته اشاره کرد که در سال جاری پیش بینی حضور 300 بیمار سرپایی و 120 بیمار بستری در این مرکز وجود دارد که بیشتر از کشور عراق و کشورهای آسیای میانه و آذربایجان خواهند بود.
وی اشاره کرد در مرکز قلب تهران امکانات مناسبی برای ارائه به بیماران بین المللی وجود دارد که لازم است با نگاه حرفه ای و برنامه ریزی منظم و افزایش همکاری بین بخشی به این مسئله پرداخته شود.
در پایان جلسه هیئت بازدید کننده از واحد پذیرش بیماران بین المللی و نحوه پذیرش آنان آشنا شده و از یکی از بخش های بستری مرکز نیز بازدید کردند.

 

 

  • گروه خبری : مرکز قلب تهران,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 94327
کلمات کلیدی
خبرنگار
سيد محسن  اسماعيلي

سيد محسن اسماعيلي