گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 95/10/06 - 15:13
  • تعداد بازدید خبر : 1258
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بررسی مانور 4 آذر در جلسه کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه دانشگاه

با مشارکت کمیته تحقیقات و فن آوری کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه دانشگاه جلسه درس آموخته های ارزیابی مانور 4 آذر برگزار شد.

65072.mp3 بررسی مانور 4 آذر در جلسه کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه دانشگاه

جلسه درس آموخته های ارزیابی مانور 4 آذر روز چهارشنبه یکم دی 95 با حضور دکتر علی پور، معاون درمان و جانشین رئیس دانشگاه در سامانه فرماندهی حادثه (ICS) دانشگاه، در دفتر معاون درمان برگزار شد.
در ابتدا دکتر علی پور ضمن قدردانی از تیم اجرایی مانور 4 آذر، هدف از تشکیل این جلسه را ارزیابی و نتیجه‌گیری این مانوردانست و گفت: علت برگزاری جلسه این است که در صورت بروز بحران راهکارهایی که باید در بخش تحقیقات و فن‌آوری لحاظ شود مشخص شده تا دانشگاه بتواند درس آموخته‌ها را مکتوب و در اختیار همگان قرار دهد.
سپس دکتر نجاتی، جانشین رئیس واحد برنامه‌ریزی به نتایج ارزیابی مانور پرداخت و به تقویت زیرساخت‌های بیمارستانی در این زمینه تأکید کرد.
 وی به نکاتی ازجمله الزام تمامی واحدهای اجرایی علمی دانشگاه برای برگزاری مانور فصلی بر اساس مسیر مشخص، نوشتن سناریو توسط تیم سناریونویس حرفه‌ای با رعایت اصول و قواعد، پیگیری ارائه گزارش مکتوب و مستند مانور انجام شده برای استفاده‌های بعدی اشاره کرد و بر استفاده از محل مشخص شده به‌عنوان Eoc دانشگاه در مانورهای مرتبط، الزام همه واحدهای دانشگاه برای ارائه تقویم بحران و درنهایت تقویت ارتباط کمیته‌های آموزشی و پژوهشی کارگروه و دپارتمان سلامت در بلایا به‌منظور آمادگی برای بررسی علمی بحران‌ها و بلایای داخلی و خارجی دانشگاه و مانورها تأکید کرد.
دکتر نجاتی در ادامه گفت: دپارتمان سلامت در بلایا متعهد به تهیه icr با همکاری مدیریت حوادث و فوریت‌ها برای اجرای مانور، تهیه icr برای ارزیابی، تکمیل گزارش مانور به همراه پیشنهادهای بسته‌های آموزشی به معاونت درمان، تهیه hcr نیازسنجی مانورهای دانشگاه و تهیه پروتکل‌های انجام تحقیقات و ارزیابی با تائید کمیته تحقیقات و فن‌آوری در حوادث غیرمترقبه دانشگاه می‌شود.
در پایان حاضران به بحث و تبادل‌نظر در خصوص نقاط ضعف و قوت مانور پرداختند.
در این جلسه دکتر حسن‌پور، جانشین رئیس کمیته تحقیقات و فناوری در حوادث غیرمترقبه دانشگاه، دکتر اردلان، رئیس واحد برنامه‌ریزی ICS، دکتر شباب، مدیر درمان، دکتر ذنوبی رئیس گروه مدیریت خطر حوادث و بلایا و محمدپور کارشناس حوادث و فوریت‌ها حضور داشتند.
خبرنگار و عکاس: نسیم اخگر

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 65072
خبرنگار