گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/07/23 - 12:27
  • تعداد بازدید خبر : 1
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برپایی جشنواره غذا به مناسبت روز جهانی تخم‌مرغ در مدرسه شهدای گمنام در بخش چهاردانگه

کارشناس تغذیه مرکز سلامت جامعه چهاردانگه، مهم‌ترین ویژگی تخم‌مرغ داشتن مواد مغذی استثنایی به‌ویژه پروتئین باکیفیت بالا دارای تمام ۹ اسیدآمینه ضروری می‌باشد.

93368.mp3 برپایی جشنواره غذا به مناسبت روز جهانی تخم‌مرغ در مدرسه شهدای گمنام در بخش چهاردانگه
 
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه آموزشی که شنبه ۲۰ مهر ۹۸ با عنوان" روز جهانی تخم‌مرغ"در دبستان ابتدایی شهدای گمنام چهاردانگه برگزار شد دانش آموزان نیز  با  استفاده از تخم‌مرغ صبحانه سالم به همراه آوردند.
شهرزاد پیر شاه، کارشناس تغذیه مرکز سلامت جامعه شهری چهاردانگه در خصوص ضرورت مصرف پروتئین در کودکان و نوجوانان و منابع پروتئین ازجمله ماهی،  گوشت‌های قرمز، لبنیات، تخم‌مرغ، حبوبات و ... توضیحاتی داد.
وی در ادامه در مورد خواص تخم‌مرغ، نحوه خرید تخم‌مرغ سالم، شناسایی تخم‌مرغ سالم از کهنه و چگونگی نگهداری آن در منزل مطالبی را بیان کرد و گفت: پس از خرید تخم‌مرغ را با همان بسته اصلی خود بلافاصله در یخچال نگهداری کنید. تخم‌مرغ‌ها را برای نگهداری شستشو نکنید زیرا راه ورود میکروب از طریق منافذ موجود روی پوسته باز می‌شود و آلودگی به داخل آن راه می‌یابد، بهترین درجه حرارت نگهداری تخم‌مرغ در یخچال صفر تا ۴ درجه سانیگراد و رطوبت ۸۵ درصد می‌باشد.
پیرشاه همچنین افزود: تخم‌مرغ  منبع خوبی از ویتامین‌های گروه ب به‌ویژه 12B نیز هست و  علاوه بر این کولین تخم‌مرغ  صرف‌نظر از تأثیر قابل‌توجه بر روی عملکرد مغز و سیستم عصبی برای رشد و نمو جنین و کودک و همچنین تقویت حافظه، بر روی سلامت قلب و عروق نیز مؤثر است.
خبر: زینب ایمانی
عکس: یونس بیاتی
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 93368
کلمات کلیدی
خبرنگار
زينب  ايماني

زينب ايماني