گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/06 - 12:43
  • تعداد بازدید خبر : 482
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جشنواره غذا به مناسبت هفته سلامت روان با شعار ارتقای سلامت روان، جامعه بانشاط در شهرستان اسلامشهر

واحد سلامت روانی،اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر همزمان با فرارسیدن هفته سلامت روان جشنواره غذاهای بومی و محلی ویژه کارکنان مرد شاغل در شبکه برگزار شد.

93856.mp3 برگزاری جشنواره غذا به مناسبت هفته سلامت روان با شعار ارتقای سلامت روان، جامعه بانشاط در شهرستان اسلامشهر
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، در این جشنواره که با مشارکت واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و بهداشت محیط شبکه برگزار شد، بیش از ۱۳ تن از آقایان با پخت غذاهای سنتی و محلی  باهم به رقابت پرداختند. هدف از برگزاری این جشنواره، اهمیت شیوه‌های صحیح پخت، معرفی غذاهای سنتی و محلی، آشنایی با انواع غذاهای محلی، و ترویج فرهنگ استفاده از غذاهای پرانرژی، سالم و سنتی، پرهیز از غذاهای آماده و مضر، آگاهی دادن به مردم در خصوص روش‌های تغذیه سالم و ایجاد نشاط اجتماعی بود.
در ادامه توکل، سرآشپز یکی از رستوران‌های شهر تهران در رابطه با نحوه صحیح پخت غذا صحبت کرد و بابیان اینکه خانواده‌ها باید به مصرف غذاهای سالم و سنتی روی‌آورند و فست فودها و غذاهای صنعتی را از رژیم غذایی خود حذف کنند گفت: خانواده‌ها باید از پختن غذاهای تکراری در خانه پرهیز و از روغن و نمک کمتری نیز در غذاها استفاده کنند تا فرزندان آن‌ها در آینده دچار بیماری‌های مزمن نشوند.
در ادامه این رقابت و پس از انجام داوری غذاهای تهیه‌شده این جشنواره، از سه برگزیده جشنواره و همه شرکت‌کنندگان با اهدای جوایزی قدردانی شد.
خبر: زینب ایمانی
عکس: یونس بیاتی
  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 93856
کلمات کلیدی
خبرنگار
زينب  ايماني

زينب ايماني