گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/21 - 13:21
  • تعداد بازدید خبر : 317
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه  آموزشی سبک زندگی اسلامی به مناسبت هفته وحدت در شهرستان اسلامشهر

واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با مشارکت دفتر نهاد رهبری در دانشگاه جلسه آموزشی برای رابطین فرهنگی واحدهای  تابعه برگزار کرد.

94347.mp3 برگزاری جلسه  آموزشی سبک زندگی اسلامی به مناسبت هفته وحدت در شهرستان اسلامشهر
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، جلسه آموزشی سبک زندگی اسلامی  به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق ( ع) با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه روز شنبه ۱۸ آبان ۹۸ با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقا رضایی و  رابطین فرهنگی مراکز تابعه و همکاران ستادی در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد. 
در ابتدای جلسه حاج‌آقا رضایی ضمن عرض سلام‌وصلوات بر محمد و آل محمد و تبریک ایام پر خیروبرکت ماه ربیع‌الاول و ولادت حضرت محمد (ص) و فرزندشان امام صادق (ع) و آرزوی بهره‌مندی از فیوضات این ماه به بیان مطالبی از سبک زندگی اسلامی که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح گردیده، اشاره کردند و تأکید کردند که دشمن درصدد تغییر سبک زندگی ما و جایگزینی زندگی غربی است که ما باید با توجه به اسلام و  زندگی ائمه دینی و توکل به خدا در برابر این حربه‌ی دشمن مقابله کنیم.
وی در ادامه به تعریف سبک زندگی اسلامی که شامل نظام ارتباطی معینی از  شیوه زندگی خانواده،  گذراندن اوقات فراغت، محصولات تکنولوژی، صنایع فرهنگی و... به معنی روش و طرز آن با قید اسلامی بودن برای انسان است که این سبک توسط پیامبر (ص) که اسوه‌ی حسنه برای تمام بشریت می‌باشد بیان‌شده است.
حاج‌آقا رضایی در ادامه به برخی از آداب معاشرت پیامبر (ص) در زندگی که شامل: مهربانی و خوش‌رویی، ظلم نکردن، مأنوس بودن با مردم، آگاهی از مسائل اجتماعی، چشم‌پوشی از خطاها، شوخی و خنده در چهار چوب اخلاق، عیادت و دلجویی از بیماران، اشاره کرد و در پایان زندگی به سبک و روش اسلامی را سبب عاقبت‌به‌خیری دانسته که این روش برای تمام بشریت می‌باشد.
خبر: زینب ایمانی
عکس: یونس بیاتی
 
  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 94347
کلمات کلیدی
خبرنگار
زينب  ايماني

زينب ايماني