گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/21 - 13:37
  • تعداد بازدید خبر : 278
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

برگزاری جلسه آموزشی پیشگیری از استئوپروز در بخش چهاردانگه 

واحد بهداشت خانواده (بهبود تغذیه جامعه) و واحد بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با همکاری واحد بهداشت مدارس به مناسبت هفته سلامت بانوان کلاس آموزشی با عنوان "استئوپروز چیست و تغذیه صحیح آن" برگزار کرد.

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه آموزشی ویژه معلمین و مدیران آموزش‌وپرورش چهاردانگه سه‌شنبه  ۱۴ آبان ۹۸ و  در اداره آموزش‌وپرورش چهاردانگه برگزار شد.
در ابتدای کارگاه دکتر مه آسا مازیار، کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر شبکه، در خصوص تعریف استئوپروز، نشانه‌های پوکی استخوان و نحوه درمان و پیشگیری آن توضیحاتی ارائه کرد و در ادامه سارا فهیمی، کارشناس تغذیه شبکه در خصوص آشنایی با گروه‌های غذایی، نکات مهم غذایی در افراد دارای استئوپروز، مدت‌زمان انجام ورزش و راهکارهای تغذیه‌ای در پیشگیری از آن بیان کرد.
فهیمی همچنین گفت: استئوپروز یکی از شایع‌ترین بیماری‌های متابولیک استخوان محسوب می‌شود و با بالا رفتن متوسط سن افراد جامعه به‌عنوان یک مشکل بهداشتی مطرح می‌شود که با رعایت برنامه غذایی سالم (اعتدال رژیم غذایی) و داشتن فعالیت فیزیکی منظم احتمال بروز کاهش می‌یابد و بدین طریق افراد مسن می‌توانند از زندگی سالم با عمر طبیعی بهره‌مند شوند.
در پایان کلاس به سؤالات  شرکت‌کنندگان پاسخ داده شد. 

خبر: زینب ایمانی

  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 94354
کلمات کلیدی
خبرنگار
زينب  ايماني

زينب ايماني