گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/11 - 13:25
  • تعداد بازدید خبر : 17
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه اقدام کاهش خطر ابتلا به بیماری کووید 19 مرکز بهداشت جنوب تهران در محرم و صفر

واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت جنوب تهران جلسه‌ای را برای کاهش خطر ابتلا به بیماری کووید 19 در محرم/ صفر را در راستای ارتقای سلامت روانی و اجتماعی برگزار کرد.

159797.mp3 برگزاری جلسه اقدام کاهش خطر ابتلا به بیماری کووید 19 مرکز بهداشت جنوب تهران در محرم و صفر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، این جلسه روز چهارشنبه 8 مرداد 99 با حضور دکتر علیرضا شکیب، مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباس وثوق مقدم، دبیر کارگروه شورای سیاست‌گذاری سلامت وزارت بهداشت و زهرا مرتضوی، کارشناس مسئول واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و گروه سلامت روان مرکز مهرگان از مراکز تحت پوشش مرکز بهداشت جنوب تهران برگزار شد.
در ابتدا دکتر وثوق مقدم، بابیان اینکه توسعه از مسیر سلامت می‌گذرد گفت: پیام‌های سلامت باید با توجه به گروه‌های سنی و متناسب با گروه هدف متفاوت باشد و خانه مشارکت منطقه 17 با 21 سرشاخه برای جلوگیری از انتشار ویروس کووید 19 باید پروژه‌های مشترکی را تعریف کند و گزارش عملکرد خود را ارائه دهند.
در ادامه محسن آقاجانی، رئیس خانه مشارکت مردم گفت: به علت بافت مذهبی منطقه امکان ممانعت از برگزاری مراسم مذهبی دشوار است و بهترین کار آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم است.
در ادامه دکتر وثوق هماهنگی با هیئت‌های مذهبی منطقه و توجیه آن‌ها در مورد نحوه برگزاری مجالس عزاداری، مراسم مذهبی و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد و افزود: ارسال پیام‌های بهداشتی باید به‌صورت عام و خاص باشد و با توجه به اعیاد پیش رو روز عرفه، عید قربان و غدیر و آغاز محرم اقدام شود.
مرتضوی در این جلسه گفت: مردم منطقه باید به پخش نذورات به‌صورت بسته‌بندی‌شده و یا توزیع بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، الکل و بروشور به‌جای سایر نذورات تشویق و بر راه‌اندازی کانال‌های مجازی برای تسریع در اطلاع‌رسانی به ساکنان منطقه 17 تأکید کرد.

  • گروه خبری : مرکز بهداشت جنوب تهران ,اخبار
  • کد خبر : 159797
خبرنگار
نگار  ديوبندي

نگار ديوبندي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید