گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/01 - 15:46
  • تعداد بازدید خبر : 1214
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری جلسه قطب منطقه 10 آمایش کشوری به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه

جلسه قطب منطقه 10 آمایش کشوری باهدف هم اندیشی در خصوص موضوعات جاری در منطقه 10 آمایشی کشور در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

93765.mp3 برگزاری جلسه قطب منطقه 10 آمایش کشوری به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، جلسه قطب منطقه 10 آمایش کشوری، با حضور معاونان، مدیران اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و آزمایشگاه کنترل مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید  بهشتی باهدف هم اندیشی در خصوص موضوعات جاری در منطقه 10 آمایشی کشور روز چهارشنبه 1 آبان 98 در سالن شورا معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در این نشست، دکتر حاجی محمودی ضمن خیر مقدم گفت: به علت طرح موضوعات دارو در جلسه کارگروه مشترک استان تهران،یکی از جلسات قطب را با محوریت حوزه نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و آزمایشگاه کنترل مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی برگزار کردیم. 
معاون غذا و دارو دانشگاه در ادامه به ارائه دستور جلسه با محوریت ضابطه جدید بررسی آلاینده ها، نحوه عملکرد در خصوص صدور و تمدید IRC ها و اشکالات PMS سال 98 و 99 به منظور بررسی موضوعات پرداخت و حاضرین در جلسه نظرها و پیشنهادهای خود را در این خصوص اعلام کردند. 
در ادامه تمامی مکاتبات صورت گرفته در خصوص ضابطه جدید بررسی آلاینده ها مانند واگذاری و تفویض اختیار بررسی وضعیت مراکز آلاینده پیرامون محل احدث واحدهای تولیدکننده مواد غذایی و آشامیدنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین در خصوص راهنمای تمدید irc مواد اولیه غذایی و آشامیدنی، معاونت های غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی عملکرد خود را در مورد صدور، تمدید و مناطق تحت پوشش خود اعلام کردند. 
سپس دکتر حاجی محمودی به مبارزه با قاچاق با محوریت نحوه بررسی و عملکرد در خصوص محصولات کشاورزی فله (میوه، حبوبات، برنج، شکر، چای و ... و نامه سازمان غذا و دارو در خصوص ریز فعالیت و زمان بندی مطابق با برنامه عملیاتی مقابله با قاچاق سال 98 اشاره کرد و حاضرین نقطه نظرات خود را اعلام کردند.
در پایان جلسه دکتر حاجی محمودی به جمع بندی موارد مطرح شده پرداخت و مقرر شد: به منظور بررسی آلاینده ها کمیسیون مشترک استان برگزار شود، طی مکاتبه ای با سازمان غذا و دارو اعلام شود از تاریخ یکم آبان ماه صدور مواد اولیه فقط برای واحدهای تولیدی تحت پوشش صورت می گیرد و تمدید irc واحد های تولیدی منوط به رفع اشکال گزارش گیری امکان پذیر است و کمیته ای متشکل از سه دانشگاه نمونه گیری pms پنج سال گذشته را تحلیل و نتیجه را به سازمان غذا و دارو ارائه دهد.
خبرنگار: سمیه رنجبر 
عکاس: خدیجه آب پر
  • گروه خبری : معاونت غذا و دارو,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93765
کلمات کلیدی
خبرنگار
خديجه  آب پر

خديجه آب پر