• تاریخ انتشار : 97/04/04 - 13:53
  • تعداد بازدید خبر : 1851
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری جلسه معرفی سامانه علم‌سنجی اعضای هیات علمی با حضور دکتر کبیری در دانشکده مجازی

دکتر کبیری با حضور در جمع اعضای هیات رییسه و هیات علمی دانشکده مجازی، ضمن معرفی سامانه های جدید وزارت بهداشت بر اهمیت و لزوم بازنگری اطلاعات اساتید در سامانه علم‌سنجی اعضای هیات علمی تاکید کرد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشکده مجازی؛ جلسه معرفی سامانه علم‌سنجی با حضور دکتر کبیری سرپرست اداره انتشارات و علم سنجی دانشگاه، اعضای هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و مدیران گروه‌های آموزشی این دانشکده یکشنبه 3 تیر 97 در سالن شورای این دانشکده برگزار شد.
در این نشست دکتر کبیری سرپرست اداره انتشارات و علم سنجی دانشگاه ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع همکاران دانشکده مجازی گفت: با توجه به راه‌اندازی سامانه‌های مختلف علم‌سنجی از سه سال گذشته و مغفول بودن این سامانه‌ها میان اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و توجه به اطلاعات این سامانه‌ها در جشنواره‌های مختلف وزارت بهداشت ازجمله جشنواره رازی و ابن‌سینا و توجه معاونت آموزشی دانشگاه به این سامانه‌ها در بحث ارتقای اعضای هیات علمی تصمیم گرفتیم برای معرفی این سامانه‌ها به‌صورت حضوری به دانشکده‌ها برویم. لازم است اعضای هیات علمی به سامانه علم‌سنجی مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به خود را بازبینی کنند و احتمالاً مقالات جامانده و یا هر ایراد موجود را اصلاح‌کرده یا گزارش دهند.
دکتر کبیری ضمن توضیحاتی درخصوص سامانه علم‌سنجی و مفاهیم کاربردی آن در ادامه به شاخص‌های علم‌سنجی، معرفی سامانه علم‌سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، سامانه علم سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و سامانه منبع یاب پرداخت و 12 سامانه وزارت بهداشت به نام 'نوپا' را به‌طور مختصر معرفی کرد. 
دکتر یونسیان عضو شورای پژوهشی دانشکده مجازی ضمن اشاره به روزآمد بودن سامانه علم سنجی و تسریع در روند پاسخگویی به نظرات و انتقادات، پیشنهاد کرد: اداره انتشارات و علم سنجی دانشگاه با همکاری دانشکده مجازی می تواند بسته آموزش مجازی فراگیری سامانه علم سنجی دانشگاه و نیز آموزش نحوه عملکرد اعضای هیات علمی با سامانه نوپا را فراهم کند.
وی همچنین بارگذاری لینک سامانه علم سنجی در صفحه اول سایت دانشگاه برای دسترسی سریع و آسان اعضای هیات علمی دانشگاه را خواستار شد.
دکتر مهرداد مشاور عالی رییس دانشکده مجازی در این نشست نیز با اشاره به تخصیص قسمتی از سامانه های نوپا به فعالیت های علمی کارکنان دانشگاه اظهار کرد: پروژه های پژوهشی و مقالات علمی کارکنان دانشگاه می تواند نقش مهمی در افزایش مشارکت علمی و فرایندهای پژوهشی دانشگاه با اعضای هیات علمی داشته باشد و به عنوان پیشنهادی برای نسخه های بعدی سامانه مورد توجه اداره انتشارات و علم سنجی دانشگاه قرار گیرد.
دکتر کاویانی، رییس دانشکده مجازی با قبول پیشنهاد مجازی سازی بسته آموزشی معرفی سامانه های علم سنجی و نوپا با همکاری اداره انتشارات و علم سنجی دانشگاه عنوان کرد: مجازی سازی این فرایند می تواند به سهولت در اختیار اعضای هیات علمی دانشگاه بدون محدودیت قرار گیرد و می تواند در سیاست گذاری پژوهشی دانشگاه و به ویژه دانشکده ها موثر واقع شود.
گروه خبری: سیده کاملیا داودزاده- آذر شهبازی

 

  • گروه خبری : دانشکده مجازی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 77878
کلمات کلیدی
خبرنگار
سیده کاملیا  داودزاده

سیده کاملیا داودزاده