گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/17 - 14:21
  • تعداد بازدید خبر : 928
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

برگزاری جلسه هم‌اندیشی کمیته دانشجویی مرکز رشد فناوری سلامت و کافه سلامت دانشکده پیراپزشکی

معاون پژوهشی دانشکده پیراپزشکی هدف از راه اندازی مرکز رشد را ایجاد بستر مناسب برای به فعلیت رساندن پتانسل های دانشجویان دانست.

95482.mp3 برگزاری جلسه هم‌اندیشی کمیته دانشجویی مرکز رشد فناوری سلامت و کافه سلامت دانشکده پیراپزشکی

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی، جلسه هم‌اندیشی کمیته دانشجویی مرکز رشد فناوری سلامت و کافه سلامت با حضور دکتر مرجان قاضی سعیدی معاون پژوهشی، دکتر نیلوفر محمدزاده مسئول کافه سلامت، دکتر یوسف عرفانی معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر شراره رستم نیاکان عضو هیات علمی، دکتر سید هادی موسوی، دکتر زهرا زارع، دکتر صادق دهقان اعضای هیات علمی و دانشجویان از رشته‌ها و مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی چهارشنبه 13 آذر 98 در سالن اجتماعات برگزار شد.
دکتر قاضی سعیدی دانشجویان را مهترین سرمایه دانشگاه دانست
در ابتدا دکتر قاضی سعیدی ضمن خوشامدگویی به اساتید و دانشجویان و تشکر از حضور و همکاری اساتید در مورد لزوم ارتباط با دانشجویان در حوزه پژوهشی گفت: دانشجویان یکی از مهم‌ترین پتانسیل‌های هر دانشگاهی محسوب می‌شوند. به همین منظور مرکز رشد تصمیم به همکاری بیشتر و نظام‌مند با دانشجویان گرفته است تا با توجه به امکانات ایجادشده از قبیل مرکز رشد و اتاق فکر دانشجویان بتوانند توانمندی‌های بالقوه خود را با بهترین شرایط و در مناسب‌ترین مکان به فعلیت برسانند.
وی افزود: پس از فراخوان عمومی اعلام‌شده به‌منظور همکاری دانشجویان و معرفی افراد فعال در مقاطع مختلف دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد و کارشناسی درصدد سازمان‌دهی دانشجویان به‌منظور نیازسنجی در سطح جامعه و ایده یابی و جهت‌دهی به ایده‌های مطرح‌شده به‌ویژه در حوزه‌های موجود در دانشکده با کمک اساتید گروه‌های آموزشی و انجام اقدامات لازم هستیم.
در این راستا سه کارگروه تشکیل خواهد شد، دانشجویان بر اساس علاقه توانمندی‌های خود می‌توانند در آن‌ها عضو شده و همکاری لازم را داشته باشند و در صورت تمایل سایر دانشجویان برای عضویت از حضور آن‌ها استقبال می‌کنیم.

معرفی کارگروه های دانشجویی

دکتر محمدزاده ضمن خوشامدگویی به معرفی کارگروه‌های مختلف پرداخت و گفت: سه کارگروه در کمیته دانشجویی در نظر گرفته‌شده است. کارگروه کار و اندیشه، دانش و مهارت و نوآوری که دانشجویان برحسب علاقه توانمندی خود در یک یا چند گروه می‌توانند عضو شدند. ما به دنبال ایجاد بستر مناسب برای توانمندسازی اولیه و برگزاری کارگاه‌های مختلف و سپس پرورش ایده‌ها و رسیدن به مرحله تولید محصول هستیم. تیم نظارتی کارگروه‌ها را اعضای مرکز رشد تشکیل می‌دهند و کارگروه‌ها ملزم به ارائه گزارش‌های ماهیانه از روند فعالیت خود هستند. دکتر دهقان عضو هیات علمی گروه رادیولوژی و رادیوتراپی مسئول کارگروه کار و اندیشه، دکتر رستم نیاکان عضو هیات علمی گروه مدیریت اطلاعات سلامت مسئول کارگروه نوآوری و دکتر زهرا زارع عضو هیات علمی گروه هوشبری مسئول کارگروه دانش و مهارت هستند. ما به دنبال ایجاد محیط شاد و مناسب برای پرورش ایده‌ها و رسیدن به مرحله محصول هستیم.
دکتر زهرا زارع برگزاری کارگاه‌ها به‌منظور تقویت مهارت‌ها تأکید کرد و گفت: ابتدا نیازسنجی از اعضای کارگروه‌ها به عمل خواهد آمد و بر این اساس کارگاه‌های موردنیاز با تدریس اساتید مجرب در هر زمینه برگزار خواهد شد.
دکتر دهقان گفت: معمولاً ایده‌ها بسیار و عملی شدن آن‌ها دشوار است. لازم است ایده‌ها تکامل‌یافته و پخته شود، به این منظور در این کارگروه ژورنال کلاب هایی را برای همه مقاطع و رشته‌ها ابتدا به زمان فارسی و سپس انگلیسی برگزار خواهیم کرد.
دکتر رستم نیاکان هدف از کارگروه نوآوری را در رابطه با ایده‌های جدید و خروجی‌هایی که قرار است روزی محصول شوند بیان کرد و گفت: هدف از تحصیلات دانشگاهی صرفاًَ گذراندن دروس تئوری و عملی نیست، دانشجویان در کنار تحصیل لازم است مهارت‌هایی مانند کار تیمی، مسئولیت‌پذیری، برقرار ارتباط و... را فراگیرند و این قبیل مهارت‌ها در همین فعالیت‌ها شکل می‌گیرد.
در ادامه بحث و تبادل‌نظر بین افراد صورت گرفت.
خبرنگار و عکاس: الهام حق شناس

  • گروه خبری : دانشکده پيراپزشكي,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95482
کلمات کلیدی
خبرنگار
الهام  حق شناس

الهام حق شناس