گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/18 - 15:20
  • تعداد بازدید خبر : 1293
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری دوره آموزشی طب ایرانی در آکادمی طب باستانی یونان

دکتر زرگران، معاون بین الملل دانشکده طب ایرانی از امضای تفاهم نامه مشترک بین دانشکده طب ایرانی و آکادمی طب باستانی یونان و طب چینی در آتن خبر داد.

95571.mp3 برگزاری دوره آموزشی طب ایرانی در آکادمی طب باستانی یونان

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، در پی مذاکرات صورت گرفته بین دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و آکادمیا (آکادمی طب باستانی یونان و طب چینی در یونان)، نخستین دوره آموزشی طب ایرانی در یونان از روز شنبه ۱۶ آذرماه ۹۸ با تدریس مبانی طب ایرانی، حفظ الصحه و معالجات در طب ایرانی توسط دکتر میثم شیرزاد، استادیار گروه طب سنتی دانشکده طب ایرانی در آتن پایتخت یونان به میزبانی آکادمیا آغاز شد.
این بخش از دوره روز یکشنبه ۱۷ آذرماه با تدریس دکتر شیرزاد ادامه خواهد داشت و در روزهای ۲۳ و ۲۴ آذرماه، دکتر آرمان زرگران، استادیار گروه داروسازی سنتی دانشکده طب ایرانی مباحث تاریخ پزشکی در ایران، گیاهان دارویی، فرآورده های ترکیبی طبیعی و داروسازی سنتی را ارائه خواهد کرد.
دکتر زرگران، معاون بین الملل دانشکده طب ایرانی در راستای برگزاری این دوره آموزشی، از امضای تفاهم نامه مشترک برای ادامه همکاری های آموزشی و پژوهشی با آکادمیا خبر داد.
وی همچنین صادر نمودن طب ایرانی به عنوان مؤلفه علمی و فرهنگی ایران به کشورهای دیگر را جزو اولویت های دانشکده طب ایرانی عنوان کرد و یکی از مقاصد مهم این هدف را کشورهای اروپایی خواند.
در همین راستا دکتر زرگران، به همکاری های چند ساله موفق با آکادمی طب اروپایی اتریش اشاره کرد که تاکنون هر ساله یک تا دو برنامه آموزشی مشترک در ایران و اتریش را در پی داشته است و ابراز امیدواری کرد آکادمیا در یونان به دومین همکار مؤثر آموزش در کشورهای اروپایی برای طب ایرانی تبدیل شود.
خبرنگار: خاطره فهیمی

  • گروه خبری : دانشکده طب ایرانی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95571
خبرنگار
خاطره  فهيمي

خاطره فهيمي