گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/07/10 - 19:39
  • تعداد بازدید خبر : 3170
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

برگزاری نشست آشناسازی پذیرفته‌شدگان دانشکده توان‌بخشی

نشست آشناسازی پذیرفته‌شدگان کارشناسی دانشکده توانبخشی، با حضور دکتر محمدرضا هادیان، رئیس دانشکده در سالن آمفی تئاتر این دانشکده برگزار شد.

92808.mp3 برگزاری نشست آشناسازی پذیرفته‌شدگان دانشکده توان‌بخشی

گالری تصاویر
به گزارش روابط عمومی دانشکده توانبخشی؛ همانند سالهای پیش، مراسم آشنایی دانشجویان ورودی جدید کارشناسی رشته‌های فیزیوتراپی، شنوایی‌شناسی و گفتاردرمانی با مسئولان و اعضای هیئت‌علمی دانشکده سه‌شنبه 9 مهر 98 در سالن آمفی‌تئاتر این دانشکده برگزار شد.
دکتر محمدرضا هادیان، رئیس دانشکده ضمن شادباش ورود دانشجویان به دانشکده توانبخشی، سخنان خود را با سروده هایی از معمار بزرگ هویت ایرانی اسلامی، شاعر بزرگ، حکیم ابوالقاسم فردوسی آغاز کرد و به توصیف ویژگی‌های فردی و زندگی ایشان پرداخت.
وی اظهار داشت: فردوسی هدف خود را سخن گفتن با مردم و برقراری ارتباط با آنان برای بازسازی شخصیت ایرانیان قرار داد و با این اندیشه والا و بهره برداری از دو بال آیینی و ملی شناسنامه آنها را بدیشان شناساند. رئیس دانشکده هوشمندی فردوسی را برگرفته و نشاندهنده شخصیت سترگ وی دانست و افزود: فردوسی در سروده های خود بیان می‌کند من چیزی می‌کارم که شما در آینده میوه آن را خواهید دید.
رئیس دانشکده همچنین با اشاره به آیات قرانی درزمینهٔ کاشتن دانه و بذر و برداشت چند برابری آن و تأکید بر عظمت خلقت، آن را به هدف اصلی  آموزش در دانشگاه ارتباط داد و با مثال‌هایی واضح، برای دانشجویان این موارد را  بیان کردند. وی در ادامه احادیثی از رسول مهربانی‌ها و اهل‌بیت آن حضرت، حضرت زهرا (س) و امام حسین (ع) و نیز حضرت زینب (س) بیان و ضمن تشریح مقام پرعظمت این بزرگواران، به تفسیر احادیث و بیان نکات دینی و آموزشی به دانشجویان پرداخت و افزود: این بزرگواران اسطوره نیستند بلکه اسوه و  نمونه role  model  هستند.
وی در بخشی از سخنانش با اشاره به اهمیت رعایت احترام و تکریم مقام پدر و مادر و شأن و مقام استاد، دانشجویان را به رعایت آن توصیه و برای آنان دعای خیر و آرزوی موفقیت کرد.
دکتر هادیان در بین سخنان خود، پرسش‌هایی را با دانشجویان و اساتید مطرح کرد که به پاسخ های درست 10 جایزه دادند.
سپس دکتر غلامرضا علیائی معاون آموزشی دانشکده، ضمن تبریک به بیان نکات و قوانین آموزشی و معرفی اداره آموزش و حل مشکلات دانشجویان و نیز به تشریح آئین‌نامه و ضوابط پوشش حرفه‌ای پرداخت.
در ادامه دکتر آذر مهری معاون دانشجویی ضمن خوشامدگویی، فعالیت‌های معاونت دانشجویی در خصوص امور رفاهی شامل نحوه دریافت کارت دانشجویی، رزرو و تحویل غذا، سرویس رفت و آمد و چگونگی دریافت وام تحصیلی و فعالیت‌های امور فرهنگی دانشجویی مانند نشریات، تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی فعال در دانشکده را بیان کرد. وی در بخش پایانی سخنانش به ارائه نکاتی در خصوص رعایت قوانین پوشش حرفه‌ای در محیط دانشگاه پرداخت.
در ادامه دکتر گشانی، دبیر اساتید مشاور دانشکده با اشاره به آیه‌ای از قرآن در خصوص شروع تمام امور با صدق و درستی، به معرفی اساتید مشاور دوره‌ها و فعالیت‌های آنان در گروه و نیز آئین‌نامه اساتید مشاور پرداخت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین معصومی، نماینده مقام معظم رهبری در دانشکده با اشاره به آیاتی از قرآن و بحث در خصوص علم‌آموزی و قدرشناسی مقام استاد و مقام والای پدر و مادر و همچنین معرفی فعالیت‌های نهاد دانشجویان را به همکاری با کانون‌های مختلف و نیز رعایت پوشش در دانشکده توصیه کرد.
در این مراسم همچنین باهدف آگاهی بخشی و آشنایی دانشجویان ورودی جدید کلیپ‌های در خصوص معرفی اعضای هیئت‌رئیسه، مدیران گروه‌ها و اساتید مشاوره دوره و رعایت نکات اخلاقی و فرهنگی در محیط دانشکده و دانشگاه و همچنین معرفی تشکل بسیج دانشجویی و فعالیت‌های صورت گرفته در سنوات اخیر پخش شد. همچنین کلیپی به مناسبت روز سالمند ارائه شد.
در پایان مراسم، دانشجویان پس از گرفتن عکس دسته‌جمعی با مسئولان دانشکده و اساتید خود، ضمن پذیرایی به گروه‌های آموزشی هدایت شدند تا با اعضاء هیئت‌علمی گروه خود و فعالیت‌های آموزشی آنان، و نیز با کلینیک‌های دانشکده آشنا شوند. 
خبرنگار و عکاس: لیلا روستا

 
 

 

  • گروه خبری : دانشکده توانبخشی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 92808
خبرنگار
لیلا  روستا

لیلا روستا