گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/01/27 - 13:55
  • تعداد بازدید خبر : 3200
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری نشست هماهنگی اعضاي كميته هفته سلامت 98/ تأکید بر برگزاری برنامه‌های مختلف در راستای ارتقای فرهنگ سلامت مردم

جلسه هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی اجرای برنامه‌های هفته سلامت در سال 98 با حضور مسئولان کمیته‌ها و نمايندگان واحدهای تابعه دانشگاه برگزار شد.

86546.mp3 برگزاری نشست هماهنگی اعضاي كميته هفته سلامت 98/ تأکید بر برگزاری برنامه‌های مختلف در راستای ارتقای فرهنگ سلامت مردم
گالری عکس
در جلسه ستاد برگزاري هفته سلامت كه روز سه‌شنبه 27 فروردین 98 به میزبانی روابط عمومی دانشگاه در سالن اجتماعات ساختمان شفا برگزار شد، در ابتدا دکتر علیرضا پارساپور مدير دفتر ریاست و سرپرست روابط عمومي دانشگاه با اشاره به برنامه‌های هفته سلامت که از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت  اعلام‌شده است؛ گفت: همه‌ساله هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت‌ماه با محوریت شعار سال سازمان جهانی بهداشت با برگزاری برنامه‌های مختلف در راستای ارتقای فرهنگ سلامت مردم در سراسر کشور برگزار می‌شود، هفته سلامت امسال (1398) هم با شعار 'Primary Health care: A Path Towards universal health coverage' مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به‌سوی پوشش همگانی سلامت است. 
وی در ادامه به روزشمار هفته سلامت امسال به شرح زیر؛ یکشنبه اول اردیبهشت، دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، دوشنبه دوم اردیبهشت، آموزش رکن سلامت، سه‌شنبه سوم اردیبهشت، مشارکت اجتماعی و سلامت، چهارشنبه چهارم اردیبهشت، مراقبت‌های اولیه بهداشتی و سلامت روان، پنج‌شنبه پنجم اردیبهشت، سلامت در حوادث و بحران‌ها، جمعه ششم اردیبهشت، سبک زندگی سلامت‌محور و شنبه هفتم اردیبهشت، سلامت، جمعیت و خانواده اشاره کرد.
دکتر پارساپور در ادامه با توجه به نامه‌ای که از سوی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها در آستانه هفته سلامت ابلاغ‌شده است، اشاره کرد و گفت: با توجه به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور با حداكثر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و با تأکید بر ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی موجود و جلب مشارکت دستگاه‌های بین بخشی مرتبط با سلامت باید برنامه‌های این هفته برگزار شود، همچنین با توجه به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری در بحث جمعیت و خانواده باید به این موضوع مهم هم نگاه ویژه‌ای شود. 
وی خاطرنشان کرد: انسجام و همکاری بین واحدها در هفته سلامت موجب برگزاری برنامه‌های منظم و مفید برای استفاده عموم مردم خواهد شد.
دکتر پارساپور، ضمن معرفی ندای تندرستی این بخش از سایت را محل مناسبی برای اطلاع‌رسانی مطالب و پیام‌های بهداشتی دانست و یادآور شد: همکاران واحدها می‌توانند مطالب بهداشتی درزمینهٔ های مختلف را به سایت روابط عمومی ارسال کنند تا در ندای تندرستی بارگذاری شود.
در ادامه دکتر فرزین حلب چی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها متولی سلامت در جامعه هستند، گفت: باید تمامی واحدها منسجم و یکپارچه فرآیندها را دنبال کنند تا به نتیجه مطلوب برسیم همچنین باید به سبک زندگی سالم توجه بیشتری داشته باشیم. 
سپس دكتر سعيد تأملي، قائم‌مقام و معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه افزود: انتظار داریم واحدهای تابعه یکپارچه در این هفته فعالیت داشته باشند تا در بحث‌های مختلف به دستاوردهای خوبی دست‌یابیم. 
پس‌ازآن دکتر خورشید وسکویی، مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده یادآور شد: این هفته فرصتی را فراهم می‌کند تا بابیان اهمیت و جایگاه سلامت  به اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درزمینهٔ های مختلف سلامتی با محوریت شعار سال پرداخت.
توضیح اینکه؛ در ادامه جلسه نمایندگان واحدهای تابعه دانشگاه برنامه‌های خود را در هفته سلامت سال 98 اعلام كردند.
خبرنگار: الهام علی
عکاس: جمشید ربیعی
 
  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 86546
خبرنگار
الهام علی

الهام علی

2 نظر برای این مطلب وجود دارد

78/10/11 - 00:00

سلام خبر به این مهمی چرا ویژه نشده؟

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

78/10/11 - 00:00

مرسی از اطلاع رسانی روابط عمومی فعال دانشگاه

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید