گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/24 - 15:04
  • تعداد بازدید خبر : 235
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی تهران همزمان با روز جهانی کوهستان، به قله 3 هزار و 400 متری شهباز صعود کرد

تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی تهران همزمان با روز جهانی کوهستان، در کاروان نشاط و سلامت با حضور اعضای خود، به قله شهباز استان مرکزی صعود کرد.

95823.mp3 تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی تهران همزمان با روز جهانی کوهستان، به قله 3 هزار و 400 متری شهباز صعود کرد

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، انجمن کوهنوردی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه برنامه های آماده سازی تیم کوهنوردی دانشگاه را با صعود به قله 3 هزار و 400 متری شهباز واقع در استان مرکزی از رشته کوه های راسوند دنبال کرد.
تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی تهران در قالب کاروان نشاط و سلامت، متشکل از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی به همراه مربی و سرپرستان، روز جمعه 22 آذر 98 از ساعت 00:00 بامداد به منظور صعود به قله شهباز حرکت کردند.
این برنامه بمنظور آماده سازی هرچه بیشتر اعضای تیم کوهنوردی برگزار و تعداد 10 تن از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این صعود شرکت و در طول مسیر نکات آموزشی برای کوهنوردی صحیح و ایمن توسط مربی آموزش داده شد.
اعضای تیم کوهنوردی دانشگاه در این صعود را منوچهر اکبری، محسن محبی، سعید پورسلیمان، فاطمه خبری، سکینه نظمی، احمدرضا شکرچیان، سهیل دهقانی و سهند ادیب مرادی تشکیل داده و حامد کاکاسلطانی سرپرست تیم و بهنام و امید بیاتانی از اعضای تیم ملی کوهنوردی و دانشجویان دانشگاه به عنوان مربی، این تیم را همراهی کردند.
توضیح اینکه، دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی علاقمند می توانند برای عضویت در تیم کوهنوردی دانشگاه و شرکت در صعودهای تخصصی با شماره تلفن 88974638 تماس برقرار کنند.

معرفی روز جهاني كوهستان و اهميت اين روز:
٢٠ آذر (11 دسامبر)، روز جهانی کوهستان نامگذاري شده است. در مورد اهميت اين اكوسيستم هاي حياتي بايد گفت: سرچشمۀ همۀ رودهای بزرگ و منشاء نیمی از آب های شیرین جهان، کوهستان است. کوه ها، زیستگاه گونه های بی شمار گیاهی و جانوری، خاستگاه بخش مهمی از تنوع زیستی و پناهگاه بسیاری از گونه هایی هستند که در دشت ها نابود شده اند.
تاريخچه نامگذاری روز جهانی کوهستان:
به دنبال بزرگداشت سال بین المللی کوه ها در سال 2002، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پنجاه و هفتمین جلسه خود در ژانویه 2003 روز 11 دسامبر (20 آذر) را بعنوان روز جهانی کوهستان تعیین و از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) دعوت کرد تا مسئولیت هماهنگی این روز در سطح جهان را بر عهده بگیرد. فائو هر سال با تعیین یک موضوع، از کشورهای کوهستانی و اعضای مشارکت برای کوه ها (MP) دعوت می کند تا با اجرای آیین های ویژه نظیر گرد همایی و ... اجرای برنامه های پاكسازي كوهستان، مقدس دانستن كوه ها، در بزرگداشت این روز و تأکید هر چه بیشتر بر اهمیت و نقش کوهستان بکوشند.
روز جهانی کوهستان، بر تمامی کوهنوردان و عاشقان کوهستان مبارک باد.
خبرنگار: نیلوفر کلانتری
عکس: همکار

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی
  • کد خبر : 95823
خبرنگار
فرزاد  سلطانپور

فرزاد سلطانپور