گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/01/24 - 09:00
  • تعداد بازدید خبر : 2218
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
2 تا 4 اردیبهشت 98

جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود

جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران 2 تا 4 اردیبهشت 98 با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی، نمایندگان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور خارجه و مسئولان، اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان دو دانشگاه برگزار می‌شود.

86391.mp3 جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه با اعلام این خبر گفت: تعامل نزدیک دو دانشگاه و علاقه‌مندی طرفین برای توسعه همکاری‌ها به ویژه در حوزه بین‌الملل زمینه‌ساز تفاهم برای برگزاری این برنامه به صورت مشترک شده است.
وی با اشاره به اینکه از اوایل دی ماه 97 جلسات مشترک و منظمی میان مسئولان و نمایندگان دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران در راستای برگزاری هر چه مناسب‌تر جشنواره بین‌الملل برگزار شد، اظهار داشت: همچنین پس از تشکیل کمیته‌های علمی، هنری و اجرا، روابط عمومی و تبلیغات، مالی و پشتیبانی و تدارکات و تشریفات و تعیین سرپرست آن‌ها، شاهد برپایی جلسات جداگانه هرکدام در بازه‌های زمانی مشخص بودیم.
دکتر کردی تصریح کرد: با توجه به وسعت برگزاری این برنامه در سال جاری، جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران طی سه روز و با برپایی غرفه‌های دانشجویان خارجی در حد فاصل دانشکده داروسازی تا دانشکده فنی در پردیس دانشگاه تهران برپا خواهد شد.
معاون بین‌الملل دانشگاه با بیان اینکه دانشجویان دارای ملیت مشترک از دو دانشگاه در قالب یک غرفه به نمایش فرهنگ و آداب‌ورسوم کشور خود و تجربیات تحصیل در ایران می‌پردازند، گفت: همچنین به دانشکده‌های زیرمجموعه دانشگاه، معاونت بین‌الملل، پردیس بین‌الملل و کالج بین‌الملل میزی اختصاص خواهد یافت تا به معرفی دستاوردهای خود بپردازند.
وی با تأکید بر اینکه جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران با حضور معاونان بین‌الملل دو دانشگاه و با افتتاح غرفه‌های نمایشگاهی دوشنبه 2 اردیبهشت آغاز می‌شود، افزود: در روز دوم که مصادف با 3 اردیبهشت است شاهد برگزاری جشنواره غذای ملل خواهیم بود.
دکتر کردی از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره در روز 4 اردیبهشت از ساعت 15 تا 17 به میزبانی آمفی‌تئاتر ستاد مرکزی خبر داد و گفت: از سفرا، رایزنان و نمایندگان کشورهای حاضر در تهران، نمایندگان وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و امور خارجه و مسئولان، اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان دو دانشگاه برای حضور در این برنامه دعوت به عمل آمده است.
معاون بین‌الملل دانشگاه سخنرانی روسای دو دانشگاه، مجموعه برنامه خوشامدگویی دانشجویان خارجی، اجرای تئاتر به دو زبان فارسی و انگلیسی و اجرای موسیقی زنده را از جمله برنامه‌های اختتامیه جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در طی این مراسم دانشجویان برتر آموزشی و پژوهشی دو دانشگاه با اهداء لوح و جوایزی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
دکتر کردی در پایان، جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران را نمادی از ظرفیت قابل‌توجه آموزش عالی کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این مراسم فرصتی را برای تفکر در خصوص چگونگی بهره‌مندی از بعد بین‌الملل برای اعتلای آموزش، پژوهش، خدمات تخصصی، نیروهای انسانی و ساختارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دانشگاه فراهم کند.
خبرنگار: مهناز وحیدی

  • گروه خبری : معاونت بین الملل,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 86391
خبرنگار
مهناز  وحيدي

مهناز وحيدي