گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/21 - 14:29
  • تعداد بازدید خبر : 349
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به همت واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو

جلسه آموزشی آشنایی با نشانگر رنگی، تغذیه‌ای و برچسب اصالت کالا در کانون فرهنگی فاطمیه باقرشهر

جلسه آموزشی باهدف افزایش آگاهی مربیان و معاونین پرورشی کانون فرهنگی فاطمیه باقرشهر در رابطه با آشنایی نشانگر رنگی، تغذیه‌ای و برچسب اصالت کالا برگزار شد.

94370.mp3 جلسه آموزشی آشنایی با نشانگر رنگی، تغذیه‌ای و برچسب اصالت کالا در کانون فرهنگی فاطمیه باقرشهر

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، جلسه آموزشی باهدف افزایش آگاهی مربیان و معاونین پرورشی کانون فرهنگی فاطمیه باقرشهر در رابطه با آشنایی نشانگر رنگی، تغذیه‌ای و برچسب اصالت کالا روز سه‌شنبه 21 آبان 98 به همت واحد تحقیق و توسعه این معاونت برگزار شد.
مهندس بیتا نافعی کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی گفت: نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای بر روی محصولات غذایی و آشامیدنی مشاهده می‌شود و درواقع یک راهنمای سریع است که باهدف افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان، اصلاح الگوی مصرف و در جهت ارتقاء سلامت جامعه بر روی برچسب محصولات غذایی و آشامیدنی درج می شود.
وی افزود: تغذیه سالم، علاوه بر اینکه سلامت افراد را تضمین می‌کند، باعث می‌شود تا هزینه‌های درمان ناشی از تغذیه مواد غذایی ناسالم و بعضاً آلوده نیز کاهش چشمگیری یابد.
کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی بیان کرد: با توجه به خطرات مصرف بی‌رویه نمک، چربی و قند در سلامت انسان، نشانگر رنگی بر اساس میزان چربی کل، اسیدهای چرب ترانس، میزان قند و نمک (کلرید سدیم) در هر سهم ماده غذایی یا 100 گرم یا میلی‌لیتر ماده غذایی، طراحی‌شده است.
مهندس نافعی ادامه داد بر روی این برچسب اطلاعاتی از قبیل میزان انرژی یا کالری موجود در صد گرم از محصول نشان داده می‌شود و در این برچسب از سه رنگ قرمز (زیاد)، نارنجی (متوسط) و سبز (اندک) استفاده‌شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع مواد غذایی و آشامیدنی، برچسب نشانگر رنگی این امکان را به مصرف‌کننده می‌دهد تا ماده غذایی مناسب و کم‌خطرتری را انتخاب کند .

  • گروه خبری : معاونت غذا و دارو
  • کد خبر : 94370
کلمات کلیدی
خبرنگار
خديجه  آب پر

خديجه آب پر