گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/07/10 - 13:31
  • تعداد بازدید خبر : 2341
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جلسه شورای مدیران آمار و فناوری اطلاعات کلان مناطق دانشگاهی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

شورای مدیران آمار و فناوری اطلاعات کلان مناطق دانشگاهی کشور، به‌منظور بازبینی نقش شورا در تازه‌ترین اقدامات حوزه آی‌تی در نظام سلامت، با حضور مسئولان وزارت بهداشت برگزار شد.

92765.mp3 جلسه شورای مدیران آمار و فناوری اطلاعات کلان مناطق دانشگاهی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

گالری عکس
در این نشست یک‌روزه که چهارشنبه 10 مهر 98 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن شورای حکیم برگزار شد، دکتر مرعشی مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه به بیان اهداف برگزاری آن پرداخت و گفت: شورای مدیران آی‌تی کلان مناطق دانشگاهی، از مدیران آمار و فناوری اطلاعات ده قطب دانشگاهی تشکیل‌شده و دارای جایگاه مشورتی است.
وی افزود: این شورا موضوعات کلان نظام سلامت در حوزه آی‌تی را موردبررسی قرار می‌دهد و نتایج جلسه در قالب نظرات کارشناسی به مسئولان آی‌تی وزارت بهداشت منتقل می‌شود.
دکتر مرعشی با اشاره به‌ضرورت تقویت جایگاه شورا افزود: اعضای شورا علاوه بر انجام وظایف منطقه تحت پوشش خود به‌نوعی رابط بین وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها هستند اما در یک سال اخیر به دلیل سرعت اجرای پروژه‌های متعدد نقش این شورا کمرنگ شده بود.
 وی افزود: این جلسه به‌منظور بازبینی نقش شورا و انتخاب دبیر جدید، بررسی مسائل صنفی و تشکیلاتی، انتقال مشکلات اجرای پروژه‌ها به مسئولان وزارت بهداشت، بررسی مسائل زیرساختی و اعتباری برگزار می‌شود.
مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه، با اشاره به حضور مدیرکل مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و سایر مدیران این حوزه در این نشست گفت: با توجه به اینکه مدیر یکی از قطب‌ها امکان حضور در جلسه را نداشت؛ این نشست به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
دکتر مرعشی با اشاره به نتایج حاصل جلسه گفت: در این نشست پس از انتخاب آقای دکتر فقیه مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌عنوان دبیر و خانم مهندس عباسی مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی اهواز به‌عنوان جانشین دبیر، درخصوص وضعیت پروژه‌های درحال اجرای پرونده الکترونیک سلامت بخصوص نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک، قراردادهای پشتیبانی نرم‌افزاری HIS، اشکالات توکنی و سامانه‌های استحقاق سنجی، گواهینامه‌های ارزیابی شرکت‌های نرم‌افزاری و سایر مسائل بحث و تبادل‌نظر شد و مدیران مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مسائل پاسخ دادند.

در جلسه شورای کلان مناطق فناوری اطلاعات دکتر صفی خانی، دکتر انصاری و مهندس کریمی رئیس و معاونان مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت حضور داشتند.

خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: وحید مزاجردی

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 92765
خبرنگار
سمیرا  كرمي

سمیرا كرمي