گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/07/25 - 08:52
  • تعداد بازدید خبر : 251
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه

در سوگ همکار باسابقه مرحومه مهوش دزفولی

مراسم ترحيم مرحومه مهوش دزفولي اصل در تالار امام حسين (ع) بيمارستان سينا برگزار شد.

93508.mp3 در سوگ همکار باسابقه مرحومه مهوش دزفولی

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ سه شنبه 23 مهرماه سال 98 خانواده، همکاران و دوستان مرحومه مهوش دزفولی اصل، پرستار بخش اورژانس بیمارستان سینا در تالار امام حسین (ع) این مرکز گردهم آمدند و در سوگ یک همکار باسابقه نشستند.
در این مراسم، دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس، سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری، اعضا هیئت علمی و همکاران بیمارستان سینا شرکت کردند.
دکتر محمد طالب پور، ضمن عرض تسلیت به خانواده دزفولی و همکاران بیمارستان سینا بیان داشت: صحبت کردن در این مراسم بسیار سخت و دردآور است زیرا یادآوری خاطرات رفتار های بزرگوارانه ایشان در محیط کار امکان بیان را از آدم می گیرد. اما این سفر، سفری اجباری است که همه ما باید طی کنیم این نکته برای من و عزیزان جای تامل دارد که در این مسیر چه زیباست که با ذکر نام خیر همراه باشد و چه زیباست که در توشه آدام که سرمایه اصلی اوست خدمت به خلق نوشته شده باشد. و در آن دنیا چه زیباست وقتی که خلاصه ای از زندگی آدم در نظر گرفته می شود چیزی جز نیکی و احسان و خدمت به دردمندان نباشد.
همه دوستانی که در بیمارستان سینا هستند شاهد رفتار احسان آمیز خانم دزفولی بودند و امیدوارم در مسیر ابدی که ایشان پیمودند در اعلا علیین جای گیرند و حاصل زحمات ایشان قطعا بی اجر نخواهد ماند.
سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری این مرکز بیان داشت: صحبت کردن از پرستاری که عمر و زندگانی خودش را در طبق اخلاص در راه تشخیص و کمک به درمان بیماران پرداخت و خود در بستر بیماری سهمگین جان باخت بسیار سخت و اندوهناک است. صحبت از پرستاری که همواره می کوشید تا نام نیک پرستار را در والاترین درجه حفظ نماید دشوار است.
وقتی که من با او آشنا شدم سال 1392 در تابستانی گرم بود که به سینا منتقل شدم و او در اورژانس بیمارستان با فعالیت چشمگیری و با بهترین حالت از وضعیت کاری و شخصیتی در تریاژ به تعیین و تکلیف و تشخیص بیماری بیماران و درمان و التیام درد آنان مشغول بود. هرگز ندیدم فردی را از خود برهاند و یا جواب سر بالا برای از سر وا کردن به کسی بدهد او عاشق شغلش بود و همیشه وقتی از کار پرستاری صحبت می کردیم در پی رسیدن به ارائه خدمات درمانی مخلصانه به بیماران بود همیشه دلش می خواست رسیدگی و درمان بالینی به شایسته ترین نحوه اجرا شود و گویای روشنی از انسانی بی ادعا و پر تلاش و در عین جدیت از چهره اش مهربانی و همدردی موج می زد.
وقتی او به عنوان پرستار نمونه اعلام شد از شوق و اشتیاق بر خود و بر پرستار بودنش می بالید نمی دانم اینگونه رفتن برای یک پرستار درست است یا غلط اما می دانم حکمتی بود در این که برود.
مهوش دزفولی پرستاری بود که بر این باور بود می تواند بر بیماری اش غلبه کند بر این باور بود اگر توان و قدرت خود را جمع کند حتما پیروز می شود و دوست نداشت همکارانش که همیشه او را در حال تلاش می دیدند او را در حال زجر کشیدن ببینند  ولی افسوس که این جهان فانی است و قسمت  اینگونه بود که از ما جدا شود و بال بکشد و پرواز کند ولی خالی از لطف نیست که بگویم مهوش دزفولی، صبوریت، زیبای درونت و عاطفه و دلسوزیت هیچگاه از یاد نخواهد رفت و همواره یادت گرامی و یادت پر رهرو باد.
مینا نجفی حقی، سرپرستار بخش اورژانس نیز در این مراسم بیان داشت؛ دلمان برای روزهایی تنگ است که می دانیم باز نخواهد گشت برای همکاری که حضور گرمش را، انرژی و شادابی صبگاهی اش را، لبخند و مهربانی اش را، امید و تلاش برای زندگی اش را، محبت و مردم داری اش را در تریاژ اورژانس سینا احساس نخواهیم کرد چه سخت است که دیگر در میان ما نیست. برای روزهایی دلتنگیم که امید داشتیم مهوش دزفولی دوباره در جمع ما باز گردد هر روز برایش دعای سلامتی می خواندیم اما او پرکشید و ندای حضرت حق را لبیک گفت و ما را تنها گذاشت باور نبودنش بسیار سخت است. بیاید با هم دعا کنیم تا خداوند بزرگ روح این همکار عزیزمان را قرین رحمت بفرماید.
در نهایت بسیار تشکر می کنم از ریاست محترم بیمارستان سینا، مشاور رئیس و مدیر دفتر پرستاری این مرکز که در این شرایط بحرانی ما را یاری کردند.
دکتر صادقیان همسر زنده یاد مهوش دزفولی نیز ضمن بیان قدردانی از همکاران بیمارستان سینا بیان داشت: ما در حدود دو و نیم سال درگیر بیماری بودیم و برای درمان نیازمند این بودیم که خدمات درمانی از مراکز مختلف بگیریم هر گاه که به بیمارستان سینا می آمدیم از همان بدو ورود یک احساس آرامش و امنیت و یک احساس که می دانستیم اینجا یک تعلق خاطری وجود دارد در ما ایجاد می شد هنگامی که وارد اورژانس می شدیم همکاران پرستار و پزشک بسیار مهربانانه، صمیمانه و مسئولانه سعی می کردند مراقبت های درمانی  لازم را انجام دهند و ما تا زمانی که در بخش اورژانس بودیم. هیچ وقت احساس تنهایی نمی کردیم. سرکار خانم نجفی مرتب به ما سر می زدند و حال ما را می پرسیدند و دلسوز کارهای ما بودند به این وسیله از بخش اورژانس بیمارستان سینا تشکر می کنم.
همین طور وقتی که ما وارد بخش آنکولوژی می شدیم همکاران این بخش مهربانانه در کنار ما بودند سرکار خانم عزلتی همیشه همراه ما بودند و مرتب به ما کمک می کردند و همچنین همکاران بخش داخلی زنان و سرکار خانم شریفی بسیار مهربانانه پذیرای ما بودند و مسلما این فضا و آرامش نشئت گرفته از یک مدیریت مطلوب است.
و ما باید قدردان این عزیزان و ریاست بیمارستان باشیم که با ایجاد این فضا احساس امنیت و آرامش را به ما و بیماران می بخشند و من به غیر از تشکر و سپاس از همکاران اینجا چیزی برای گفتن ندارم.
اما می توانم بگویم بیمارستان سینا محل امن و آرامش و التیام بخش دردهای ما بود و همیشه برای کسانی که نیازمند این خدمات هستند خواهد بود.
دکتر حسین کرمانپور، مدیر بخش اورژانس بیمارستان نیز در سخنانی عنوان کرد، دوستانی که با من کار می کنند میزان اردات من به خانم دزفولی را می دانند. بزرگترین خصوصیت ایشان این بود که وی از  نسل پرستارانی بود که به پزشکان درس می دهند. این پرستاران به خاطره روح بلندی که دارند به پزشکان درس می دهند. خانم دزفولی هیچگاه به رزیدنت و اینترنتی  که در کار اشتباه می کردند اخم نمی کرد و اشتباهات آنان را تصحیح می کرد. من با سابقه 22 سال کار بارها از او درس گرفتم. ایشان در تریاژ پر استرس ترین محل بیمارستان، آرامش ایجاد می کرد.

خبر: رضا آسیابی

عکس: فاطمه صدرا

 

  • گروه خبری : بیمارستان سینا
  • کد خبر : 93508
کلمات کلیدی
خبرنگار
رضا  آسيابي

رضا آسيابي