گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/11 - 12:01
  • تعداد بازدید خبر : 236
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دومین روز از سی و یکمین همایش بین المللی بیماری های کودکان

سی و یکمین همایش بین المللی بیماری های کودکان در دومین روز برگزاری با استقبال قابل توجه شرکت کنندگان روبرو بود.

93930.mp3 دومین روز از سی و یکمین همایش بین المللی بیماری های کودکان

گالری عکس
 به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، سی و یکمین همایش بین المللی بیماریهای کودکان روز پنجشنبه 9 آبان ماه 98 در تالار امام و سالن همایشهای مرکز طبی کودکان آغاز شد و تا روز یکشنبه 12 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
در دومین روز از برگزاری این همایش مطابق با جمعه 10 آبان 98، پس از مراسم معرفی موارد جالب بیماری های کودکان و مسابقه علمی پانل عدم موفقیت عملکرد مدرسه با مسئولیت دکتر محمودرضا اشرفی فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان آغاز شد.
در ادامه پانل کبد چرب برگزار و مباحث اپیدمیولوژی و ریسک فاکتورها، تعاریف مربوط به کبد چرب، علائم و تشخیص آن و درمان و عوارض چاقی ارائه شد.
پس از بازدید از پوسترهای علمی جلسه سوم علمی با موضوع ژنتیک بالینی آغاز شد. در این پانل اندیکاسیون های درخواست تست های ژنتیک، اصول مشاوره ژنتیک، تقسیم بندی مولکولی سیتوژنتیک و لوکمی، دیسمورفیسم و fragile X syndrome  مورد بررسی قرار گرفت.
پانل هیپرتانسیون، ریفلاکس و رژیم غذایی و درمان، انسفالوپاتی در کودکان، دارو درمانی در کودکان، مسائل رایج حقوقی و کاربردی پزشکی قانونی، مدیریت علائم سایکوسوماتیک در طب کودکان، مسائل شایع دندانپزشکی کودکان و کارگاه شیر مادر از دیگر برنامه های علمی دومین روز همایش بود که با استقبال قابل توجه شرکت کنندگان همراه بود.
همچنین مقالات غدد و متابولیسم، ایمونولوژی و آلرژی، مقالات اعصاب نیز ارائه شد.
خبرنگار: لیلا یوسفی

 

  • گروه خبری : مرکز طبی کودکان
  • کد خبر : 93930
خبرنگار
لیلا  یوسفی

لیلا یوسفی