گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/01 - 11:47
  • تعداد بازدید خبر : 1593
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
نشست خبری هیئت رئیسه دانشکده دندانپزشکی/

دکتر رکن: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه بندی شانگهای، جایگاه نخست در کشور و 151 تا 200 دانشگاه های جهان را دارد

دکتر امیر رضا رکن رئیس دانشکده دندانپزشکی در جمع اصحاب رسانه گفت: دانشکده دندانپزشکی طبق آخرین رتبه بندی شانگهای، جایگاه نخست در کشور و 151 – 200 در میان دانشگاه های جهان  را کسب کرده و همچنین از نظر انجمن آموزش دندانپزشکان  اروپا با استانداردهای اغلب دانشکده‌های دندانپزشکی اروپا منطبق است. 

93736.mp3 دکتر رکن: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه بندی شانگهای، جایگاه نخست در کشور و 151 تا 200 دانشگاه های جهان را دارد
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، این نشست با حضور هیئت رئیسه دانشکده روز سه شنبه 30 مهر 98 در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
در ابتدا دکتر امیررضا رکن ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه و معرفی اعضای هیئت رئیسه تصریح کرد: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران قدیمی ترین، بزرگترین و رتبه اول دانشکده های دندانپزشکی کشور در اغلب حوزه هاست.
وی ادامه داد: این دانشکده در سال 1309 در قالب یک مدرسه دندانسازی تاسیس شد و در سال 1335 به عنوان یک دانشکده مستقل به فعالیت های خودش ادامه داد. 
دانشکده دندانپزشکی از نظر فیزیکی بزرگترین دانشکده دندانپزشکی کشور است که در قالب ۳ پردیس، پردیس ۱ (پژوهشکده علوم دندانپزشکی)  پردیس ۲ ( دانشکده امیرآباد) پردیس ۳ (پردیس بین الملل) در حال فعالیت است.
رئیس دانشکده دندانپزشکی بیان کرد: نظام رتبه‌بندی شانگهای در سال ۲۰۱۹ برای سومین سال، گزارش رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر جهان را منتشر کرده است که طبق جدیدترین گزارش آن، دانشگاه علوم پزشکی تهران جایگاه نخست حوزه دندانپزشکی  (Dentistry and oral sciences) را در کشور و رتبه 200-151 را در میان دانشگاه‌های جهان کسب کرد. ملاک های رده بندی در ارزشیابی شانگهای کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیئت علمی، خروجی های پژوهشی و سرانه عملکرد دانشکده است.
همچنین دکتر رکن افزود: ما از انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا ADEE خواستیم به کشور بیایند و دانشکده را مورد ارزیابی قرار بدهند که در فروردین 98 این تیم یک هفته در دانشکده مستقر شد و اطلاعاتی را که به آنها داده بودیم راستی آزمایی کردند و نتیجه گیری این گروه از دانشکده  این بود که دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در وضعیت خوبی قرار دارد و با استانداردهای اکثر دانشکده‌های دندانپزشکی اروپا منطبق است. 
دکتر رکن تاکید کرد: دانشکده دندانپزشکی یکی از اهدافش توجه ویژه برای ارتقا و توسعه کیفیت دوره دندانپزشکی عمومی است. که نتیجهه درخشش دانشجویان دوره عمومی دانشکده به این شرح است: درخشش دانشجویان در آزمونهای رزیدنتی (۳۵ نفر قبولی در آزمون امسال )، درخشش دانشجویان دوره عمومی دانشکده در آزمونهای علوم پایه ( رتبه های اول، دوم، سوم، چهارم، نهم، دهم) ، ( ۶ نفر از ده نفر رتبه برتر در منطقه آمایشی ۱۰) ، درخشش دانشجویان دوره عمومی دانشکده در المپیادهای علمی کشوری (۲ مدال طلا، یک مدال نقره، یک مدال برنز، یک دیپلم افتخار)
۱۳ دانشجو  MDPH تحصیل همزمان جهت دانشجویان استعداد درخشان در رشته دندانپزشکی (تنها دانشکده دارای این رشته) و همچنین درخشش دانشجویان دوره تخصصی ، قبولی صد درصد در بورد تخصصی، رتبه های برتر در رشته های اندو، کودکان، پروتز، جراحی است.
در ادامه دکتر رکن افزود: این دانشکده شامل ۱۲ بخش آموزش عمومی و تخصصی و یک گروه جدید به عنوان ایمپلنتهای دندانی در حال راه اندازی است.
وی تصریح کرد یکی دیگر از ویژگی های دانشکده ۱۰ رشته فلوشیپ فعال در رشته های مختلف است که در زمینه های ترمیمی و زیبایی،انکولوژی، تراما، کرانیوفاسیال کودکان، درد ، بیولوژی دهان، ایمپلنتهای دندانی، ارتوسرجری، دندانپزشکی بیمارستانی، پروتزهای ماگزیلوفاسیال مشغول فعالیت است.
وی در ادامه گفت: دانشکده دندانپزشکی اولین و تنها دانشکده دارای اتاق عمل سرپایی در بخش کودکان، اولین و تنها دانشکده دندانپزشکی دارای مرکز جراحی های پیشرفته جمجمه و فک و صورت، اولین و تنها مرکزآموزشی دیجیتال دنتیستری داخل و خارج دهانی، دارای بزرگترین و قدیمی ترین آرشیو ضایعات پاتولوژیک دهان و فک در میان دانشکده دندانپزشکی ایران، دارای امکانات درمانهای پیشرفته اندو با کمک میکروسکوپ، اولین و تنها دانشکده دندانپزشکی دارای سیستم PACS است.
رییس دانشکده دندانپزشکی همچنین افزود: بزرگترین آرشیو ضایعات پاتولوژیک دهان، فک و صورت از سال 1345 متعلق به دانشکده دندانپزشکی است که در این آرشیو بیش از 13 هزار نمونه وجود دارد.
دانشکده دندانپزشکی دارای کلینیک شکاف لب و کام است که  با همکاری دانشکده پزشکی و توانبخشی، بیماران دارای شکاف از نوزادی تا بزرگسالی (ارتودنسی، جراحی، گفتاردرمانی) را درمان میکند.
 وی با بیان اینکه دانشکده دندانپزشکی علاوه بر سه پردیسی که دارد در چهار بیمارستان دانشگاه (بیمارستان شریعتی، سینا، انستیتوکانسر، مرکز طبی کودکان) دارای بخش های آموزشی است اظهار کرد دانشکده دندانپزشکی اولین و تنها دانشکده که مجهز به سیستم داروخانه است که دکتر منصوریان در این رابطه بسیار پشتیبانی و نقش آفرینی کردند و با همکاری داروخانه 13 آبان ما مشکل تامین مواد را در دانشکده به هیچ وجه نداریم.
دکتر امیر رضا رکن ادامه داد: اولین و تنها دانشکده دندانپزشکی مجهز به سیستم استریلیزاسیون مرکزی CSSD (Central sterile services department) که مدرن ترین دستگاه های استریلیزاسیون را در این واحد داریم که  CSSDبه عنوان نمونه در دانشگاه علوم پزشکی تهران است.
وی تصریح کرد: دانشکده دندانپزشکی دارای بزرگترین پژوهشکده و مرکز آزمایشگاه رفرنس مواد است در این پژوهشکده مرکز تحقیقاتی با عنوان مرکز تحقیقات دندانپزشکی، مرکز تحقیقات ایمپلنتهای دندانی، مرکز تحقیقات پیشگیری و پوسیدگی، مرکز تحقیقات لیزر در دندانپزشکی وجود دارد و مرکز تحقیقات جمجمه و فک و صورت در بیمارستان شریعتی و مرکز رشد دندانپزشکی و زیست مواد محل استقرار 10 شرکت های دانش بنیان است.
رئیس دانشکده افزود در این دانشکده مسائل روحی روانی مسائل ورزشی دانشجویان اهمیت ویژه ای دارد که سالن ورزشی کاملا مدرنی برای دانشجویان، اساتید و کارکنان ما وجود دارد که آنها میتوانند در اوقات فراغت خود از این مکان استفاده کنند.
وی افزود ۱۶ دانشجوفلوشیپ (جراحی، ایمپلنتهای دندانی، دردهای دهانی فکی صورتی، دندانپزشکی بیمارستانی، ارتوسرجری)، ۱۳ دانشجو  MDPH تحصیل همزمان در رشته دندانپزشکی، ۲۷ دانشجو PHD، ۱۱۲ دانشجوی تخصصی- ۱۶ دانشجوی تخصصی خارجی و همچنین در دوره عمومی دانشجویان دکترای عمومی پردیس ۲ (۴۸۶ نفر)، دانشجویان دکترای عمومی پردیس ۳ (۳۲۹نفر که از این تعداد ۶۶ نفر دانشجوی خارجی) در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال تحصیل هستند.
در ادامه دکتر محمد رضا خامی قائم مقام کلینیک ویژه در مورد کلینیک و ساعت کاری و تعرفه های و همچنین دکتر آرش منصوریان معاون مالی اداری دانشکده در مورد مرکز آموزشی درمانی (صبح ) توضیحاتی ارائه کردند.
در پایان دکتر امیر رضا رکن به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.
خبرنگار و عکاس: حمیده ایزدی
  • گروه خبری : دانشکده دندانپزشکی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93736
کلمات کلیدی
خبرنگار