گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/01/25 - 14:49
  • تعداد بازدید خبر : 1886
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دکتر سهراب پور: برترین های ایران و جهان برای حضور در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت گردهم می آیند

سرگروه پانل آموزش پزشکی در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت، میزبانی بزرگان حیطه سلامت از سرتاسر گیتی را فرصت کم نظیری برای شناساندن نقاط قوت کشورمان در موضوع سلامت دانست.

85358.mp3 دکتر سهراب پور: برترین های ایران و جهان برای حضور در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت گردهم می آیند

دکتر امیرعلی سهراب پور، معاون آموزشی دانشگاه و سرگروه پانل آموزش پزشکی در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت گفت: حیطه آموزش علوم پزشکی و سلامت همواره یکی از اجزای نشست های مجمع جهانی سلامت بوده است و برنامه ریزی های ارتقای سلامت در سطوح مختلف، پس از بحث های نظری و برنامه ریزی های مختلف، در گرو آموزش سازمان یافته است.
وی افزود: دنیای در حال تغییری که در آن زیست می کنیم، چالش های زیادی را پیش روی سلامت انسان گذاشته است و استفاده از ابزارهای نوین و موثر آموزش همگانی و نیز تربیت حرفه مندان حوزه سلامت نیازمند طرح در اجلاس مجمع جهانی سلامت است.
دکتر سهراب پور، از اختصاص سه پانل در این اجلاس به آموزش علوم پزشکی خبر داد و تصریح کرد: نشست اول در حیطه آموزش اخلاق و تعهد حرفه ای است که امروزه چالش مهمی در سطح دنیا به شمار می رود. موضوع ادغام آموزش پزشکی در شبکه سلامت نیز نشستی دیگر است که تجربه ای مهم در جمهوری اسلامی بوده و بسیاری در دنیا علاقمند به سهیم شدن در تجارب ارزشمند کشورمان در این حیطه هستند. و بالاخره پانلی هم به موضوع شبکه سازی در امر آموزش اختصاص دارد که آن هم در نوع خود رویکرد جدیدی است و تجارب کشورمان در این حیطه ارایه خواهد شد.
سرگروه پانل آموزش پزشکی، به معیار های انتخاب سخنرانان پرداخت و گفت: میهمانان هر پانل به فراخور موضوع، از میان برترین های ایران و جهان انتخاب شده اند و خوشبختانه به رغم همه چالش هایی که ممکن بود وجود داشته باشد استقبال بسیار خوبی از سوی مدعوین به عمل آمده به طوری که میهمانان ما از پنج قارّه جهان دعوت مجمع را پذیرفته اند و ما در دو پانل از سه پانل آموزش، میهمانان امریکایی نیز خواهیم داشت.
وی اجلاس مجمع جهانی سلامت را مهمترین رویداد جهانی سلامت دانست و خاطر نشان کرد: این که ایران به عنوان رییس دوره ای اجلاس میزبان بزرگان حیطه سلامت از سرتاسر گیتی خواهد بود، فرصت کم نظیری است برای شناساندن نقاط قوت کشورمان در موضوع سلامت. همچنین حضور پررنگ نمایندگان کشورمان در نشست های قبلی مجمع جهانی سلامت، توجه برگزارکنندگان این مجمع را به خود جلب کرده و بسیاری از آنان با اشتیاق پیشنهاد ایران را برای میزبانی اجلاس منطقه ای پیش رو پذیرفتند.
دکتر سهراب پور در پایان افزود: در شرایطی که بدخواهان میهن اسلامی ما در صددند با بزرگنمایی چالش ها سایه نومیدی را بر سر ایرانیان بیفکنند، درخشش ایران در این مجمع با تکیه بر دستاوردهای مهم در حوزه سلامت، اقدامی مهم در شرایط روز ارزیابی می شود.

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 85358
خبرنگار
نسیم  قرائيان

نسیم قرائيان