گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/11 - 15:55
  • تعداد بازدید خبر : 346
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دیدار رئیس بیمارستان فارابی با دکتر ضیاء الدین یزدیان، استاد پیشکسوت گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

رئیس و جمعی از اعضای هیئت علمی بیمارستان فارابی با حضور در منزل دکتر ضیاء الدین یزدیان، استاد پیشکسوت گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی از زحمات وی در آموزش دستیاران و فلوشیپ های این بیمارستان قدردانی کردند.

93943.mp3 دیدار رئیس بیمارستان فارابی با دکتر ضیاء الدین یزدیان، استاد پیشکسوت گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، دکتر محمد رضا اکبری، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عصر پنجشنبه 9آبان 98 با حضور در منزل دکتر ضیاءالدین یزدیان، استاد پیشکسوت و موسس بخش استرابیسم بیمارستان فارابی دیدار کرد. رییس بیمارستان فارابی در این دیدار که دکتر آرش میرمحمد صادقی و دکتر بابک معصومیان اعضای هیئت علمی بخش استرابیسم نیز حضور داشتند،  با قدردانی از خدمات دکتر یزدیان در آموزش دستیاران و فلوشیپ های بیمارستان فارابی  برای او آرزوی تندرستی و سلامت کرد. 
توضیح اینکه: دكتر ضياءالدين يزديان، به دليل علاقه زياد به رشته چشم‌پزشكي در سال 1357 موفق به اخذ درجه تخصصي چشم‌پزشكي شد. وی که از جوان‌ترين چشم پزشكان آن زمان بود؛ با تشويق يكي از استادان خود از بازگشت به يزد منصرف شد و به استخدام دانشگاه علوم پزشكي تهران درآمد و به عنوان هيات علمي بيمارستان فارابي مشغول به كار گشت . 
دکتر یزدیان پس از گذراندن يك دوره تكميلي استرابيسم در بخش پرفسور وان نوردن در بيمارستان كودكان تگزاس، در سال 1365 بخش استرابيسم بيمارستان فارابي را براي اولين بار راه اندازي کرد. با تاسیس اين بخش و انجام تمام اعمال استرابيسم، نياز كشور برای  اعزام بيمار به خارج از كشور بسيار محدود شد.
وی در سال 1381 به درجه استادي نايل شد و در سال 1386 انجمن فوق تخصصي چشم پزشكي اطفال و استرابيسم را پايه گذاري کرد و عهده‌دار رياست اين انجمن شد. دكتر يزديان در دي ماه 1387 بعد از گذشت 30 سال و 6 ماه به افتخار بازنشستگي رسید ولی به دليل علاقه زياد به كار و تدريس، ‌به عنوان استاد افتخاري به همکاری خود با  بيمارستان فارابي ادامه داد. 
خبرنگار: حمیده امیدوار
  • گروه خبری : بیمارستان فارابی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93943
خبرنگار
معصومه  عزيزي

معصومه عزيزي