گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/10/21 - 14:32
  • تعداد بازدید خبر : 8
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

دیدار صمیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با دبیران شورای صنفی دانشجویان

دکتر کریمی رئیس دانشگاه در دیدار با دبیران شورای صنفی تاکيد کرد: کار صنفی در دوره دانشجویی یعنی تمرین زندگی، یعنی تمرین مدیریت و اداره کشور، کسانی که این فرصت را پیدا می کنند تا فعالیتی جز درس خواندن انجام دهند، انسان های موفقی خواهند شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، این دیدار روز چهارشنبه 18 دی 98 از ساعت 14 تا 16 باحضور دکتر کریمی رئیس دانشگاه، دکتر پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی و دبیران شورای صنفی دانشکده ها و خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد و در ابتدا دبیران شورای صنفی دانشجویان به نوبت به معرفی خود و ارائه توضیح درباره مشکلات دانشکده و یا خوابگاه محل سکونت خود پرداختند.
دکتر کریمی با شنیدن حرف ها و مشکلات دانشجویان، بار دیگر همچون گذشته بر پیگیری برای حل مشکلات صنفی، رفاهی و آموزشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد و اذعان داشت: بنده شخصاً بطور جدی دنبال افزایش کیفیت زندگی و آموزشی دانشجویان دانشگاه هستم.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه از دکتر پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه به عنوان یک فرد جوان و بسیار پرتلاش خواسته ام که درخصوص پیگیری حل مسائل دانشجویان قدم بردارد و از تمام پتانسیل ها برای رفع مشکلات رفاهی، ورزشی، تغذیه و ... استفاده کند.
دکتر کریمی در ادامه بر اهمیت خوابگاه ها و کیفیت آن ها تاکید کرد و گفت: بنده از روزی که رئیس دانشگاه شدم، اولین بازدیدم از خوابگاه بوده و می گویم که تنها رئیس دانشگاهی هستم که در خوابگاه زندگی کردم و هنوز روحیه دانشجویی دارم. مشکلات خوابگاه اعم از گرما، سرما، آب، غذا و ... را فقط کسی درک می کند که در خوابگاه زندگی کرده است و البته خود دانشجوها هم باید بخواهند.
وی ادامه داد: بنده از اوضاع خوابگاه ها کاملا مطلع هستم و همیشه بصورت سرزده از خوابگاه ها بازدید می کنم و بزودی با افتتاح خوابگاه های جدید بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
رئیس دانشگاه با تاکید بر ساخت خوابگاه های جدید، گفت: با توجه به منابع مالی، ما حتی بسیاری از پروژه ها در بیمارستان ها را متوقف کردیم ولی ساخت خوابگاه را هنوز در دستور کار و برنامه خود داریم.
دکتر کریمی از کار صنفی دوران دانشجویی به عنوان تمرین هایی برای زندگی، مدیریت و اداره کشور یاد کرد و گفت: کسانی که این فرصت را پیدا می کنند تا فعالیتی جز درس خواندن انجام دهند، انسان های موفقی خواهند شد.
همچنین دکتر پورغریب در پاسخ به مشکلات دانشجویان، گفت: بیشترین تلاشم این بوده که حسن اعتماد دانشجویان را به دانشگاه جلب کنم.
وی با اشاره به ساخت آشپزخانه صنعتی کوی دانشگاه، نوید داد که بزودی با افتتاح آن مشکلات طبخ و توزیع غذا حل خواهد شد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه از دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع و نیز از دکتر سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه برای حمایت ها و همکاری های آنان درخصوص پیگیری مشکلات خوابگاهی، رفاهی، دانشکده ها، آموزشی و ... قدردانی کرد.
دکتر پورغریب در پایان از تلاش ها و دلسوزی های دبیران شورای صنفی تشکر کرد و گفت: بسیاری از مدیران ارشد کشور همه در زمان دانشجویی، در حوزه های دانشجویی و صنفی فعالیت داشتند و تمام تلاش خود را برای حل مشکلات و خواسته های دانشجویان به کار می بندیم.
توضیح اینکه، از مهمترین مشکلات عنوان شده دبیران شورای صنفی می توان به: میزان حقوق پرداختی به کارورزها، وجود مشکلات تاسیساتی و نواقص رفاهی در خوابگاه ها، تغذیه، نبود ماده اولیه مورد نیاز در آزمایشگاه برای پروژه های تحقیقاتی، کمبود لوازم مهم آزمایشگاهی و ... اشاره کرد.
خبرنگار و عکاس: حسین شیخ محمدی

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 96965
خبرنگار
مهدی  گلپایگانی

مهدی گلپایگانی