گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/04 - 11:51
  • تعداد بازدید خبر : 801
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دیدار مشاور رئیس دانشگاه درامور ایثارگران و مدیر دفتر ایثارگران دانشگاه با خانواده شهید حسین فرخ آشتیانی

هم‌زمان با ایام ماه صفر وبه منظور گرامیداشت یاد وخاطره شهدا مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران و مدیر دفتر ایثارگران دانشگاه با خانواده شهید فرخ آشتیانی دیدار کردند.

93800.mp3 دیدار مشاور رئیس دانشگاه درامور ایثارگران و مدیر دفتر ایثارگران دانشگاه با خانواده شهید حسین فرخ آشتیانی

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران، دکتر محقق مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران، دکتر مقیمی، مدیر امور ایثارگران دانشگاه، روزسه شنبه 30 مهر ۹۸ با خانواده شهید فرخ آشتیانی و شهریار آموزگار دیدار کردند.
در این دیدار دکتر محقق ضمن شنیدن سخنان و خاطرات خانواده معظم شهدا، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.
 وی گفت: شهدا بالاترین درجه تقرّب به خدا رادارند و زبان و قلم از شرح مقام شهدا قاصر است، شهدا بذل جان و مال کردند و نهایت ایثار را به نمایش گذاشتند.

دکتر مقیمی گفت: ملت باعظمت ایران در برابر 80 کشور دنیا که در اردوگاه شرق و غرب بودند تسلیم نشد و در رأس آن‌ها شهدا با الهام از عاشورا مرگ سرخ و ایثارگران ازخودگذشتگی را برگزیدند تا کشور حفظ شود؛ و همین مقاومت بزرگ سبب شدد که علی‌رغم همه کج‌اندیشی‌های دشمنان کسی جرئت نکرده به خاک ایران تعدی کند
در این دیدار فرزند شهید حسین آشتیانی گفت: پدرم تحصيلات را تا پايان مقطع متوسطه با موفقيت به اتمام رساند و سپس به استخدام اداره مخابرات شهر قم درآمد و در جوار قبر مطهر كريمه اهل‌بیت فاطمه معصومه (س) خدمت صادقانه‌اش را آغاز كرد.
وی گفت: پدرم در دوران انقلاب در تظاهرات مردمي علیه رژيم منحوس پهلوي حضوري فعال داشت با پيروزي انقلاب اسلامي و پس از تشكيل نهاد مقدس بنياد شهيد، مسئوليت بنياد شهيد شهرستان‌هاي آشتيان، تفرش و فراهان را عهده‌دار شد و چند صباحي را در خدمت خانواده شهدا بود.
 وی سرانجام در سال 1366 عازم مكه مكرمه شد و پس از زيارت قبر پيامبر (ص) و طواف عشق به گرد خانه حضرت دوست در جوار خانه امن خدا در تظاهرات برائت از مشركين در تاریخ نهم مرداد 1366 به دست رژیم آل سعود به فيض عظماي شهادت نائل شد است.
قابل‌ذکر است : دکتر معصومه فرخ آشتیانی فرزند معزز شهید فرخ آشتیانی فوق تخصص عفونی از همکاران دانشگاه، باسابقه 18 سال فعالیت درمانگاه تابع مرکز بهداشت جنوب واقع در بیمارستان امام خمینی مشغول ارائه خدمت است.
خبر: زهرااسماعیلی
عکاس: علی گلمحمدی


  • گروه خبری : دفتر امور ایثارگران,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93800
کلمات کلیدی
خبرنگار
زهرا  اسمعيلي - عکس

زهرا اسمعيلي - عکس