گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/01/19 - 13:39
  • تعداد بازدید خبر : 663
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

راه اندازی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی بیماران کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی تهران

به همت گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران، کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش‌درمانی بیماران کووید 19 راه‌اندازی شد.

153072.mp3 راه اندازی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی بیماران کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی تهران

گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران و با استفاده از شواهد علمی نوین و معتبر نسبت به طراحی و تدوین بسته مجازی بازتوانی ریوی در بیماران مبتلابه کووید 19 اقدام کرده و از هفته آینده شاهد آغاز به فعالیت این کلینیک در بیماران ترخیص شده از بیمارستان­ خواهیم بود. امید است این برنامه نخست در تمامی بیمارستان­ های دانشگاه علوم پزشکی تهران و سپس به سایر دانشگاه­ های علوم پزشکی کشور گسترش یابد.
یکی از مشکلات اصلی بیماران بهبودیافته از فاز حاد و بستری بیماری کووید، ناتوانی و محدودیت تنفسی و جسمانی این عزیزان است و این برنامه بازتوانی ریوی متشکل از ارزیابی اولیه طبی و فیزیکی، تمرینات تنفسی و تمرینات مختلف هوازی، قدرتی و کششی است که بر اساس قضاوت متخصصان پزشکی ورزشی حاضر در این کلینیک مجازی و با توجه به شرایط بیمار تجویز و با استفاده از محتوای مجازی به شکل کلیپ و دستورالعمل‌های ساده، آموزش مراحل مختلف به بیمار برای اجرای برنامه در منزل انجام خواهد شد. با پیگیری­های متناوب و منظم و با افزایش تدریجی شدت و تناوب تمرینات امید است که برنامه یادشده زمینه‌ساز بازگشت فرد مبتلابه زندگی عادی در کمترین زمان و با کمترین عارضه شود.
توضیح اینکه این برنامه با مشارکت متخصصان پزشکی ورزشی شاغل در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، دکتر شریعتی و سینا برگزار می‌شود. همچنین گروه پزشکی ورزشی برای دوران پس از طی دوران قرنطینه خانگی بیماران نیز برنامه بازتوانی حضوری در کلینیک­های پزشکی ورزشی را طراحی کرده که در سه بیمارستان‌های فوق به‌زودی آغاز خواهد شد.
بیماران می‌توانند از 23 فروردین با مراجعه به کلینیک مجازی بیمارستان امام خمینی (ره) به آدرس eclinic.ikht.ir در صفحه کرونا در کنار استفاده از سایر کلینیک‌های مرتبط با کرونا در خصوص گرفتن نوبت از کلینیک پزشکی ورزشی و بازتوانی ریوی اقدام کنند.

 

  • گروه خبری : بیمارستان امام خمینی,گروه خبری RSS,اخبار
  • کد خبر : 153072
خبرنگار
شهره  بیات

شهره بیات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید