گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/14 - 09:34
  • تعداد بازدید خبر : 1134
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

رتبه برتر آزمون دانشنامه تخصصی زنان و زایمان/ اساتید عاشق آموزش به شما هستند فقط شما باید بخواهید

دکتر پارساییان دستیار بیمارستان جامع بانوان آرش در آزمون دانشنامه تخصصی زنان و زایمان سال 98 حائز رتبه برتر شد.

94069.mp3 رتبه برتر آزمون دانشنامه تخصصی زنان و زایمان/ اساتید عاشق آموزش به شما هستند فقط شما باید بخواهید

دکتر زهرا پارساییان با روابط عمومی بیمارستان جامع بانوان آرش مصاحبه کرد که در ادامه می خوانید.


لطفا خودتان را معرفی کنید.
من زهرا پارساییان متولد سال 1367 از استان یزد از ده سالگی ساکن تهران بودم در سال 86 با رتبه 59 در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قبول شدم. سال 94 به عنوان یک درصد برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدم و چون عضو استعدادهای درخشان بودم همان سال در مقطع دستیاری شرکت کردم و در آزمون دستیاری قبول شدم. رشته زنان دانشگاه علوم پزشکی تهران انتخاب اولم بود و با علاقه این رشته را  انتخاب کردم و از سال 94 در بیمارستان آرش مشغول شدم.

در مورد تجربه خودتان در رشته زنان صحبت کنید.
بنظر من یکی از سنگین ترین رشته های تخصصی محسوب میشود هم از نظر فیزیکی و هم ازنظر روانی نیاز به مقاومت بالایی دارد. اما بنظر من یکی از زیبا ترین رشته های پزشکی است، یکی از این زیباییها تولد یک انسان است. همچنین این رشته، بسیار جامع است و می توان تجربه کلینیک و پاراکلینیک و اعمال جراحی را داشت که تمام سختی های این راه را شیرین میکند.

توصیه شما برای کسانی که این رشته را انتخاب می کنند چیست؟
علاقه! و باید درکنار سختی های توجه شان به هدفشان و آینده باشد. بعد از تمام شدن این چهار سال دستیاری، باید بتوان با علاقه به فعالیت در این زمینه ادامه داد. توصیه من این است که سعی کنند افراد باسوادی در این زمینه باشند ویکی از مراکزی که در این زمینه میتواند کمک کند تا مهارت های خوبی کسب کنند بیمارستان جامع بانوان آرش است. با این که در این بیمارستان با توجه به حجم مراجعه کنندگان کشیک های سنگینی را پشت سر میگذارند اما میتوانند از حضور اساتید برجسته، با تجربه و باسواد که در این مرکز هستند بهره کافی ببرند و خیلی خوب در این زمینه مطالعه کنند و مهارت هایشان را توسعه بدهند.

از چه زمانی برای آزمون دانشنامه تخصصی شروع به مطالعه کردید؟
من از همان ابتدا مطالعه داشتم و کتب به زبان اصلی را مطالعه میکردم وکمتر از کتاب های ترجمه استفاده میکردم و هیچ وقت از کتب کمک آموزشی استفاده نکردم و سعی در فهمیدن مطالب داشتم تا حفظ کردن آنها.زمانی که ارتقا سال سه به چهار را دادم به صورت جدی برای آزمون دانشنامه  تخصصی(بورد) اقدام کردم. به نظر من دستیاران هر زمان که اقدام به آمادگی برای آزمون می کنند باید تمام تلاش خود را در جهت افزایش علم و دانش کنند تا بتوانند در آینده یکی از افراد موفق رشته خودشان بوده و به جامعه و مردم خود به طور صحیح و کامل خدمت کنند.

ازتجربه تان در بیمارستان جامع بانوان آرش بگویید.
حضور در بیمارستان آرش یک تجربه عالی  و تکرار ناپذیر بود. در زمان طرح یک ماهه دستیاران بیمارستان آرش متوجه میشوند که چه آموزش های خوبی داشتند و در مواجهه با کیس های مختلف اعتماد به نفس بیشتری دارند و من این را مدیون حضور اساتید برجسته و دلسوز این بیمارستان می دانم.

به دستیاران هم رشته ای خودتان چه توصیه ای دارید؟
از فرصت هایی که دارید در زمینه کسب دانش و علم بیشترین استفاده را بکنید. زمانی که میتوانید در اتاق استراحت کنید، در کنار یک استاد، از مهارتهایی مانند لاپاروسکوپی، کلوپوسکوپی، سونوگرافی و غیره بهره مند شوید.  اساتید عاشق این هستند که به شما آموزش دهند فقط شما باید بخواهید.

خاطره خاصی از دوره تحصیل تان در بیمارستان آرش دارید؟
تمام دوره رزیدنتی با تمام خوبی ها و سختی هایش خاطره است و بهترین خاطره های من مربوط به اساتید مهربانم که همواره به من لطف داشتند و هم دوره ای های عزیزم که به بهترین دوستان زندگی ام تبدیل شدند، هست.
خبرنگار و عکاس: سارا احمدی زاده

  • گروه خبری : بیمارستان آرش,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 94069
خبرنگار

2 نظر برای این مطلب وجود دارد

78/10/11 - 00:00

تبريك به دكتر پارساييان عزيز كه با تلاش و برنامه ريزي به اين مهم دست يافتند اميدوارم در مراحل بعدي زندگي علمي خود همچنان موفق باشند و منشا خدمت و خير به بيماران و الگويي براي دستياران...لادن كاشاني

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
مریم آذری

مریم آذری

78/10/11 - 00:00

تبریک به اساتید محترم بیمارستان آرش وتبریک به خانم دکتر پارساییان سختکوش ،امیدوارم تمامی مراحل زندگیشان سرشار از موفقیت باشد - مریم آذری

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید