گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/24 - 11:25
  • تعداد بازدید خبر : 121
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

ششمین نشست مکتب روزبه برگزار شد/دکتر فربد فدایی: دکتر ضرغامی جزو پزشکانی است که به روانپزشکی ایران هویت بخشید

در پی تجلیل از خدمات ارزنده استاد دکتر ضرغامی دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران در ششمین نشست مکتب روزبه،با استاد فربد فدایی روانپزشک گفت گویی انجام شد که در ادامه می خوانید.

95781.mp3 ششمین نشست مکتب روزبه برگزار شد/دکتر فربد فدایی: دکتر ضرغامی جزو پزشکانی است که به روانپزشکی ایران هویت بخشید

در ششمین نشست مکتب روزبه از دکتر مهران ضرغامی تجلیل شد، در مورد ایشان برایمان صحبت کنید؟
سخن گفتن راجع به دکتر مهران ضرغامی سهل و ممنتع است، سهل از آن جهت که خوب های ایشان به قدری مشهود است که نیازی به گفتن ندارد و ممتنع به این دلیل که ازدیاد فضایل موجب می شود که موفق نشوم همه را به زبان بیاورم.
به قول شاعر،حاجت مشاطه نیست روی دل آویز را، حسنات اخلاقی دکتر ضرغامی بسیار است با این همه گفتن آنها را از جهاتی لازم می دانم چون پزشکان جوان ما نیاز به سرمشق هایی دارند که ایشان می تواند یکی از آنها باشد. سابقه آسنایی من با دکتر ضرغامی از زمانی است که وی روانپزشکی را آغاز کرد. در همایش ها و کنفرانس ها ایشان را بسیار می دیدم . اما به مدت 8 سال به عنوان عضو هیات ممتحنه و گواهی نامه دانشنامه روانپزشکی با ایشان همکار بودم  و در سال چند روز را به دلیل ارتباط نزدیک کاری با هم می گذراندیم.
دقت و تعهد علمی وی مثال زدنی است وقتی می خواهیم ارباب رجوع را، تکریم کنیم نخستین شرط داشتن توانمندی در حرفه است که این مهم در دکتر ضرغامی به وفور دیده می شود
دکتر ضرغامی شاگردانش را دوست دارد و به بیمارانش بسیار احترام می گذارد تعهد حرفه ای و صلاحیت حرفه ای در ایشان به حد کمال است .

دکتر ضرغامی چه خصوصیتی بارزی دارد که بیشتر موجب معرفی وی می شود؟
افراد خوب در حرفه ما اکثریت هستند و به قول سعدی، همه خوبند ولی صحبت سعدی دگر است، متانت و ادب، ایشان را در اخلاق ممتاز کرده است .

برای پزشکان جوان در خصوص شناختن اینگونه اساتید چه صحبتی دارید؟
دکتر ضرغامی جزو کسانی است که به روانپزشکی ایران هویت بخشید. پزشکان جوان باید با شناسایی این افراد انها را الگو ی خود قرار دهند و از تجربیات انها در رسیدن به اهدافشان کمک بگیرند .
می دانیم که بیشترین آموختنی ها از طریق رفتار است دکتر ضرغامی با رفتار و گفتار نیکو از بهترین اساتیدی هستند که می تواند الگوی مناسبی برای جوانان باشند دکتر ضرغامی مجمع خوبی ها است هر آن کس ز دانش برد توشه ای   جهانی است بنشته در گوشه ایی.

از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، سپاسگزارم.

  • گروه خبری : دفتر ارتباط با دانش آموختگان
  • کد خبر : 95781
کلمات کلیدی
خبرنگار