گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/24 - 10:30
  • تعداد بازدید خبر : 119
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ششمین نشست مکتب روزبه / دکتر صنعتی: دکتر ضرغامی، روانپزشکی پویا را در کشور احیا کرد

در پی تجلیل از خدمات ارزنده استاد دکتر ضرغامی دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران در ششمین نشست مکتب رزبه،با استاد صنعتی گفت گویی انجام شد که در ادامه می خوانید.

95777.mp3 ششمین نشست مکتب روزبه / دکتر صنعتی: دکتر ضرغامی، روانپزشکی پویا را در کشور احیا کرد

استاد، ضمن معرفی خود برای ما از دکتر مهران ضرغامی بگویید؟
محمد صنعتی هستم در حال حاضر بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم و گه گاهی به صورت افتخاری برای تدریس به بیمارستان روزبه می ایم.
در سال های نخست فعالیتم به عنوان رئیس بیمارستان روزبه که مصادف با زمان آغاز جنگ تحمیلی بود، دکتر ضرغامی دستیار روانپزشکی بود. او بسیاری از فعالیت های خود را با مشورت من انجام می داد.
او پزشکی وظیفه شناس و دانشجویی پرتلاش و صدیق بود. دکتر ضرغامی با رفتار موقر خود همه را مجذوب شخصیتش کرده بود. همیشه دوست داشتم  با او در بیمارستان روزبه همکار شوم ولی او به دانشگاه ساری رفت. او فردی مرتب و متواضع بود و هنوز هم با اینکه یک استاد فرهیخته است همان تواضع و ادب در او مشاهده می شود.

چه خصوصیت اخلاقی در استاد ضرغامی موجب شناخت بیشتر از ایشان شده است؟
او استادی پرکار و علاقه مند به تدریس است. وقار و تواضع وی مثال زدنی است. فردی مومن و درستکار و استادی بی نظیر است. بسیار به اساتید خود احترام می گذاشت و خدمت به مردم از مهمترین دغدغه های بود و هست.
به نظر من او همان راهی را رفت که مد نظر بنده هم بود. چون من روانپزشکی را پزشکی زیست شناختی نمی دانستم که فقط با دارو و درمان های فیزیکی انجام گیرد علاقه من بیشتر به روانپزشکی پویا  و روان درمانی بود و فکر می کنم بخش روانپزشکی دانشگاه ساری تحت نظر ایشان همین شیوه را دنبال کرده که روانپزشکی را چند عاملی ببیند. فلو های فارغ التحصیل روانپزشکی در دانشگاه ساری حاصل زحمات دکتر ضرغامی است. من بسیار خوشحالم که روانپزشکی همه جانبه در آنجا تدریس می شود.

چه صحبتی با دکتر ضرغامی دارید؟
من دکتر ضرغامی را بسیار دوست دارم و به ایشان افتخار می کنم. امیدوارم سایه ایشان در روانپزشکی کشور همیشه مستدام باشد.

تهیه و تنظیم مصاحبه: مقدم
عکس: ایرج نعمتی

  • گروه خبری : دفتر ارتباط با دانش آموختگان
  • کد خبر : 95777
کلمات کلیدی
خبرنگار