گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 96/03/04 - 19:27
  • تعداد بازدید خبر : 3183
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

مانور دور ميزى افزايش ظرفيت بيمارستانى و ارتباطات برگزار شد

مانور دور ميزى افزايش ظرفيت بيمارستانى و ارتباطات در سطح دانشگاه و بيمارستان‌هاى تابعه برگزار شد.

68455.mp3 مانور دور ميزى افزايش ظرفيت بيمارستانى و ارتباطات برگزار شد

گالري عکس
‎اين مانور با حضور رییس دانشگاه در كسوت رئيس ستاد بحران و معاونان و مدیران ذيربط در كسوت اعضای ستاد بحران روز پنج شنبه ٤خرداد ٩٦ همزمان در مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاى دانشگاه (Eoc) و در بیمارستانهای دانشگاه برگزار شد.
‎با توجه به مشابهت سناريوی اولیه مانور با حادثه پلاسكو ابتدا دكتر عبدالهى، رئيس مركز مدیریت حوادث دانشگاه، در خصوص حادثه پلاسكو توضيحات فنى ارائه داد.
‎سپس دكتر جعفريان رئيس دانشگاه، هدف از انجام مانور را آمادگى در شرايط بحران و حل مشكلات مربوط به آن دانست و افزود: در اين مانور از طريق web cam بین EOC دانشگاه و تمام اتاق‌های بحران بيمارستان‌ها به طور همزمان ارتباط برقرار شد. در طی مانور علاوه بر بررسی توان برقراری ارتباط اینترنتی، ارتباط بی‌سیم نیز بین EOC و بیمارستان‌ها چک شد.
‎طبق اهداف مانور، ظرفيت پذیرش بیمار و همچنین توان ایجاد ظرفیت اضافی برای پذیرش بیمار در زمان بحران در بيمارستان‌ها ارزیابی شد كه در اين مانور در زمان كوتاه كمتر از ٢ساعت حدود  ٣٥٠-٤٠٠ ظرفيت بستری، جراحی، و خدمات پاراکلینیک مورد نیاز در بيمارستان‌ها ايجاد شد.
‎رئيس ستاد افزود:در آينده جلسه اى با حضور دست اندركاران مانور برگزار خواهد شد و با دريافت بازخوردهاى مانور، به يك جمع‌بندى مى‌رسيم و نقاط ضعف را براى آمادگى هر چه بهتر در شرايط بحران مشخص خواهيم كرد.
‎در ادامه دكتر على پور، معاون درمان دانشگاه، ضمن تشكر از تمامى اعضايى كه در مانور همكارى كردند به‌ويژه رياست و معاونين دانشگاه و همكاران ICS ، روسا و همکاران اجرایى بيمارستان‌ها ، مدیریت IT، حراست، و روابط عمومى دانشگاه، افزود: در اين بحران شرايطى ايجاد شده بود كه از طريق بى‌سيم و web cam با تمامى روساى بيمارستان‌ها ارتباط برقرار شد و با توجه به اينكه در مانور قبلى از سيستم بى‌سيم استفاده شده بود و مشکلات سیستم مشخص شده بود، در اين مانور سيستم ارتقا يافته بود. قطعا برای مشكلاتى كه در مورد ارتباط با web cam در این مانور دیده شد نیز براى ارتقا و رفع مشكلات در آينده اقدام خواهد شد.
‎وى به تشكيل جلسه debriefing بعد از انجام مانور با حضور اعضاى ستاد بحران اشاره كرد و گفت:در اين جلسه ارزيابى اوليه مانور انجام و در خصوص مانورهايى كه در آينده انجام خواهد شد تصميم گيرى شد.
‎دكتر على پور گفت: در اين جلسه قرار شد براى جلوگيرى از مشكلات ارتباطى در زمان بحران، مانورهاى هفتگى در سطح دبيران بحران بيمارستان هاى تابعه و ستاد هدايت و EOCدانشگاه برگزار شود.
‎معاون درمان دانشگاه، در پايان به برگزارى مانور عملياتى در سطح دانشگاه در زمينه تخليه بيمارستان‌ها در چندماه آینده خبر داد.

خبرنگار و عکاس: نسيم اخگر 

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 68455
خبرنگار