گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/06/27 - 14:55
  • تعداد بازدید خبر : 469
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

مراسم تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد

مراسم تکریم امیرحسین رسولی مسئول پیشین و معارفه دکتر عباسی مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین قریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر حلب چی معاون دانشجویی فرهنگی و دکتر رستمیان معاون فرهنگی برگزار شد.

92134.mp3 مراسم تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، این مراسم روز سه شنبه 26 شهریور 98 از ساعت 14:30 تا 16 با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه، مدیران، کارکنان و دانشجویان برگزار و در ابتدا حجت الاسلام قریشی با زنده کردن یاد و نام شهدای عزیز جنگ تحمیلی، گفت: امیدوارم تلاش های دوستانمان در بسیج را خداوند متعال بپذیرد که این همان ادامه راه شهداست.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با مهم خواندن فعالیت های بسیج در کشور، عنوان کرد: خدماتی که دوستان بسیجی در مناطق سیل زده انجام دادند، آبروی نظام را خریدند و امیدوارم شما با زمانبندی و برنامه ریزی مناسب و بابصیرت، در ارتقای این دانشگاه موثر باشید.
وی ادامه داد: کرسی های آزاداندیشی از جلساتی است که بسیار مهم بوده و با برگزاری آن در مسائل اساسی ورود کنید و در واقع هدف، هدایت است و در هدایت تحقیر وجود ندارد.
حجت الاسلام قریشی در سخنان خود به اهمیت هنر در نفوذ به اندیشه مخاطب اشاره کرد و گفت: از هنر بسیار استفاده کنید مانند تئاتر و نمایش و ...، همچنین به فعالیت در فضای مجازی بپردازید زیرا مخاطبان در این عرصه بسیار زیاد هستند و باید مسیر درست را به همه نشان دهید.
سپس دکتر حلب چی از بسیج به عنوان یک خانواده یاد کرد و گفت: حضور این دوستان و فعالیت های ایشان برای ما بسیار ارزشمند است.
وی افزود: ما از برگزاری کرسی های آزاداندیشی استقبال می کنیم. مباحث حجاب و طب سنتی از مباحث فاخری بود که در دوره گذشته بسیج در رابطه با آن کار کرده است. بسیج سفیر فرهنگی دانشگاه است و نقش مهمی در ارتقای شرایط فرهنگی می تواند داشته باشد.
همچنین، پورمیرزایی مسئول بسیج دانشجویی تهران با بیان چند نکته از فرمایشات امام راحل (ره) درخصوص بسیج، سخنان خود را ادامه داد و گفت: حضرت امام خمینی (ره) از دانشجویان بسیجی خواسته بود با تمام توان خود از اسلام دفاع کنند و از نفوذ ایادی شرق و غرب در دانشگاه ها جلوگیری کنند.
بعد از آن، دکتر رستمیان بسیج را به عنوان محور دوران جنگ نامید و گفت: این روزها جنگ، جنگ اقتصادی است، عرصه تولید عرصه ارزشمندی است که باید به آن وارد شویم.
وی افزود: روزی از فضاهای مجازی خارج می شدیم، اما امروز صلاح است که باشیم و از ارزش های دین و فرهنگ خود دفاع کنیم.
در ادامه، رسولی گزارشی از فعالیت های بسیج در دوران مسئولیت خود ارائه داد و از برگزاری اردوهای جهادی و محرومیت زدایی استان تهران، کمک رسانی در مناطق سیل زده در روزهای تعطیل نوروز امسال و کرسی آزاداندیشی 'حجاب، آری یا نه؟' به عنوان برنامه های شاخص بسیج یاد کرد.
وی در پایان از مسئولان و دوستان بسیجی خود که زحمت های بسیاری را کشیده بودند تشکر و قدردانی و نیز برای دکتر عباسی مسئول جدید بسیج آرزوی موفقیت کرد.
مسئول جدید بسیج نیز صحبت های خود را با توضیحاتی از سوابق درسی و اجرایی خود در بسیج دانشجویی کرمان آغاز کرد و گفت: من همیشه آماده کمک به نظام هستم. دانشگاه هرگاه که نیاز به کمک داشته باشد، بسیج در خدمت است.
درپایان، از خدمات و تلاش های ارزنده رسولی با اهدای هدایایی به رسم یادبود تقدیر بعمل آمد و نیز حکم دکتر عباسی مسئول جدید بسیج دانشجویی به وی ابلاغ شد.
خبرنگار: حسین شیخ محمدی
عکس: فرزاد سلطان پور

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 92134
خبرنگار
فرزاد  سلطانپور

فرزاد سلطانپور