گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/05/20 - 08:27
  • تعداد بازدید خبر : 2790
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
خبر های خوش برای دستیاران از پوشش بیمه مسئولیت شغلی تا بهبود شرایط کاری

معاون آموزشی دانشگاه: تمامی دستیاران دانشگاه، تحت پوشش بیمه مسئولیت شغلی قرار میگیرند

دکتر امیرعلی سهراب پور گفت: طبق مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه و با هماهنگی دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دانشگاه، تمامی دستیاران گروه های آموزشی بالینی دانشگاه در سال تحصیلی پیش رو، تحت‌ پوشش بیمه مسئولیت شغلی بیمه دی قرار خواهند گرفت.

90834.mp3 معاون آموزشی دانشگاه: تمامی دستیاران دانشگاه، تحت پوشش بیمه مسئولیت شغلی قرار میگیرند
 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، معاون آموزشی دانشگاه گفت: طبق مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه و با هماهنگی دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دانشگاه، تمامی دستیاران دانشگاه در سال تحصیلی پیش رو، تحت‌ پوشش بیمه مسئولیت شغلی بیمه دی قرار خواهند گرفت.
وی افزود: در همین راستا فهرست کلّ دستیاران را از دانشکده پزشکی استعلام کرده‌ایم و به محض دریافت و ارایه آن به معاونت توسعه، اقدام لازم انجام خواهد شد و امیدواریم وعده‌های داده‌شده از سوی وزارت بهداشت برای بهبود وضعیت معیشتی دستیاران، عملی شود.
معاون آموزشی دانشگاه تصریح کرد: همچنین کارگروهی در دانشگاه برای بررسی سقف تعداد کشیک‌ها و ساعات کاری دستیاران در گروه‌های مختلف تشکیل شده و امیدواریم با همکاری دستیاران و در چارچوب ضوابط جاری کشور بتوانیم گام‌هایی در جهت بهبود شرایط کاری دستیاران بالینی در بیمارستان‌ها برداریم.
دکتر سهراب پور با تاکید بر تلاش دانشگاه برای بهبود شرایط کاری دستیاران خاطر نشان کرد: از معاونان آموزشی بیمارستان‌ها خواسته‌ایم به طور منظم با دستیاران بیمارستان یا نمایندگان آنها ملاقات کنند و از شرایط تحصیلی و رفاهی آنان خبر بگیرند که متاسفانه گاهی حل مسائل بسیار ساده‌ای که مخارج چندانی هم ندارد، در بیمارستان ها مغفول می‌ماند؛ در حالی که دستیاران عموماً به شدت گرفتارند و فرصت مراجعه به مسؤولین بیمارستان و طرح مشکلات را ندارند و یکی از وظایف معاونین آموزشی بیمارستان و رؤسای بیمارستان‌ها، ایجاد مکانیسم‌های دائمی مانند  بازخوردگیری از دستیاران و برگزاری جلسات منظم با دستیاران ارشد بیمارستان است.
وی با اشاره به تقویم آموزشی دانشگاه اظهار داشت: شروع رسمی دوره دستیاری در بیمارستان‌ها امسال در هفته اول شهریورماه خواهد بود و خوشبختانه مشکلات سال گذشته که ناشی از معرفی دیرهنگام دستیاران از وزارت بهداشت بود، امسال وجود نخواهد داشت و بیمارستان‌ها فرصت دارند در هفته‌های قبل از شروع پاییز، دوره‌های فشرده توجیهی نظری و عملی برای دستیاران رشته‌های مختلف برگزار کنند.
مصادیق نقایص تعهد حرفه با برنامه ریزی هماهنگ، حل شدنی است
دکتر سهراب پور توجه به موضوع تعهد حرفه‌ای در سطح دستیاران را از اولویت های آموزشی دانشگاه دانست و گفت: از معاونت تخصصی و فوق‌تخصصی دانشکده پزشکی خواسته‌ایم برنامه شش‌ماهه، یک‌ساله و دوساله خود را در راستای آموزش، پایش و ارزشیابی تعهد حرفه‌ای در دستیاران تخصصی و فوق‌تخصصی را تا یک ماه آینده به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام کند تا با مشخص شدن این برنامه، از تمام ظرفیت‌های دانشگاه برای اجرای این برنامه استفاده شود.
عضو هیات علمی گروه داخلی دانشکده پزشکی، ادامه داد: بیشترین تماس پزشک با بیمار در سطح بیمارستان های تابعه دانشگاه، برای دستیاران دانشگاه پیش می‌آید و لازم است توجه لازم به این نقطه تماس مهم و حساس مبذول شود که خوشبختانه عمده دستیاران تخصصی و فوق‌تخصصی دانشگاه افرادی باهوش، توانا و با انگیزه هستند و نقایصی که در اجرای عملی مصادیق تعهد حرفه‌ای در سطح اورژانس و بخش‌ها و درمانگاه‌ها دیده می‌شود، با یک برنامه‌ریزی هماهنگ و فراگیر کاملا قابل مداخله است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به لزوم برنامه‌ریزی‌های موازی برای توانمندسازی اساتید، پرستاران، منشی‌های بخش‌ها و درمانگاه‌ها و سایر کارکنانی که درگیر مراقبت بیماران هستند، در این عرصه‌ هم فعالیت‌های خوبی در دست اقدام است و باید گسترش یابد.
تنظیم: مینا محمدی
  • گروه خبری : دانشکده پزشکی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 90834
خبرنگار
مینا  محمدی

مینا محمدی

2 نظر برای این مطلب وجود دارد

احمدرضا صادقي

احمدرضا صادقي

78/10/11 - 00:00

با سلام .ايده خوبيست ولي انتخاب بيمه دي به نظر بنده مقرون به صرفه نيست . اينجانب بيمه مسئوليتي را كه بيمه دي مستقر در ستاد مركزي دانشگاه ١٧٣٠٠٠٠ تومان اعلام كردند(با توجه به اينكه عضو خانواده دانشگاه و مشمول تخفيف گروهي بودم) به مبلغ حدود ٧٠٠٠٠٠ تومان با همان شرايط از بيمه اي ديگر گرفتم بيمه دي از نظر اينجانب صالح بر اين واگذاري نيست احمدرضا صادقي

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

78/10/11 - 00:00

اقای دکتر سلام دستیاران به نوعی دانشجو هستند و چهار سال مهمان دانشگاه و می روند شما برای کارکنانی که سالها در این سیستم اسیب شغلی می بینند فکری کنید چرا به فکر کارکنان بیمارستان ها که اسیب شغلی می بینند نیستید فقط به فکر پزشکان هستید

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید