گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/19 - 10:17
  • تعداد بازدید خبر : 1816
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست دستیاران پزشک پژوهشگر با معاون تحقیقات و فناوری

نشست دستیاران پزشک پژوهشگر با معاون تحقیقات و فناوری برگزار شد.

94214.mp3 نشست دستیاران پزشک پژوهشگر با معاون تحقیقات و فناوری
به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری، نشست دستیاران پزشک پژوهشگر با معاون تحقیقات و فناوری به منظور تبادل نظر و بررسی وضعیت تحصیلی دستیاران روز شنبه 18 آبان 98 در سالن شورای معاونت برگزار شد.
برنامه پزشک پژوهشگر بالاترین فرصت تحصیلی آموزش عالی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که به پزشکان و دندانپزشکان برتر تعلق می گیرد تا علاوه بر آموزش بالینی در مقاطع تخصص، فوق تخصص و فلوشیپ در یک زمینه خاص تحقیقاتی مربوط به رشته بالینی خود نیز آموزش دیده و به کسب مدرک PhD نیز نائل آیند. هدف از ایجاد این برنامه کمک به رشد آکادمیک پزشکان و دندانپزشکان کشور و کاستن از روند مهاجرت نخبگان به خارج از کشور است. به علاوه آموزش پزشکی پژوهشگر از لحاظ اقتصادی و اجتماعی نقش بسزایی در جامعه دارد و برای اجرایی کردن اهداف فوق هر سال به تعداد معدودی از پزشکان و دندانپزشکان برتر امکانات پژوهش و آموزش بالینی توأم، در موسسات علمی برتر کشور داده می شود.
در این جلسه دکتر محمدعلی صحرائیان، معاون تحقیقات و فناوری و دکتر شکوفه نیک فر، مدیر امور تحقیقات و فناوری با  15 دستیار پزشک پژوهشگر در خصوص وضعیت و شرایط تحصیل و به منظور دستیابی به راهکارهای تسهیل روند اجرای برنامه و حل مشکلات دستیاران بحث و تبادل نظر کردند.

دکتر صحرائیان گفت: با اینکه برنامه پزشک پژوهشگر در ابتدا به سختی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد، در حال حاضر این برنامه با شرایط خوبی در حال اجرا است و لازم است برای بهبود امور این جلسات به طور مستمر برگزار شود.
خبرنگار: سیده فاطمه جوادی

 

  • گروه خبری : معاونت پژوهشی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 94214
کلمات کلیدی
خبرنگار
ناصر  فرجی

ناصر فرجی