گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/11 - 13:15
  • تعداد بازدید خبر : 445
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه

نشست هیئت‌رئیسه دانشکده توانبخشی/ تأکید بر حفظ انعطاف، چابکی، پویایی و نیز خلق ثروت در برنامه‌های 4 ساله دانشکده

در نشست هیئت‌رئیسه دانشکده توانبخشی گزارش پیشرفت برنامه 4 ساله معاونت بین‌الملل این دانشکده ارائه و سپس چالش‌ها و مسائل پیش رو در عملیاتی کردن اقدامات پیش رو در این برنامه موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

95180.mp3 نشست هیئت‌رئیسه دانشکده توانبخشی/ تأکید بر حفظ انعطاف، چابکی، پویایی و نیز خلق ثروت در برنامه‌های 4 ساله دانشکده

 گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده توانبخشی، در این نشست که صبح دوشنبه 4 آذرماه در سالن شورا این دانشکده برگزار شد؛ دکتر محمدرضا هادیان رئیس دانشکده در سخنان پیش از دستور ضمن توصیه به سعه‌صدر و تحمل انتقاد سازنده و بابیان اهمیت پیشبرد برنامه 4 ساله دانشکده در تمامی حوزه‌ها بر ضرورت اتخاذ راهکاری برای بررسی مجدد اقدامات  باهدف حفظ انعطاف، چابکی، پویایی و نیز خلق ثروت بر بازنگری اقدامات پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های 4 ساله این دانشکده با توجه به شرایط و پتانسیل‌های به‌روز گروه‌های آموزشی دانشکده و واقع‌گرایانه شدن اقدامات اعلام‌شده تأکید کرد. وی همچنین از مدیران گروه‌های آموزشی خواست باهدف آگاهی از فرایندها و همچنین تسریع در عملیاتی شدن برنامه‌ها در تمامی نشست‌های هیئت‌رئیسه این دانشکده برنامه‌ریزی و حضورداشته باشند.

دکتر هادیان ضمن تأکید بر ضرورت ارتباط بیش‌ازپیش گروه‌های آموزشی با معاونت‌های مختلف دانشکده افزود: با توجه به‌ضرورت مشارکت و فعالیت گروه‌های آموزشی برای اجرا و پیاده‌سازی اقدامات پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های چهارساله دانشکده؛ گروه‌های آموزشی دانشکده ضمن بررسی دوره‌ای برنامه‌ها و اقدامات مرتبط، پتانسیل‌های اجرایی شدن اقدامات را با توجه به شرایط حال حاضر گروه‌هایشان به معاونت‌ها منعکس تا اصلاح ، تغییر و یا حتی در صورت لزوم حذف اقدام پیش‌بینی‌شده صورت پذیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: در راستای واقع‌گرایانه شدن مصوبات معاونت‌های دانشکده و همچنین اقدامات برای تحقق برنامه‌ها و باهدف اتخاذ سازوکار مناسب، ضروری است این برنامه‌ها پس از طرح در گروه‌های آموزشی دانشکده و پیش‌بینی سهم هرکدام از آنان با توجه به پتانسیل و شرایط گروه‌ها پیاده‌سازی و اجرایی می‌شود .
در ادامه نشست دکتر آزاده شادمهر معاون بین‌الملل این دانشکده گزارشی از پیشرفت برنامه 4 ساله این معاونت ارائه کرد. 
 
معرفي و اطلاع‌رسانی مأموریت‌ها و جايگاه دانشکده توانبخشی در عرصه‌های منطقه‌ای و جهاني
دکتر شادمهر بابیان اینکه صد در صد اقدامات پیش‌بینی‌شده این معاونت برای ارتقا کیفیت محتوایی وب‌سایت انگلیسی دانشکده انجام‌شده است، این اقدامات را شامل تغییر و به‌روزرسانی منوی معاونت بین‌الملل دانشکده در وب‌سایت دانشکده و دانشگاه با بارگذاری فلوچارت‌های مربوط فرایند فعالیت‌های، بارگذاری دوره‌های Certificate based و تکمیل اطلاعات مربوط به رشته‌های جدید راه‌اندازی شده عنوان کرد.
دکتر شادمهر در خصوص ارزيابي و ميزان رعايت شاخصه‌ای بین‌المللی در وب‌سایت انگليسي دانشکده گفت: نیمی از اقدامات پیش‌بینی‌شده انجام و نیم دیگر با توجه ارتباط مستقیم آن با تصمیمات و مصوبات جلسات کمیته وب‌سایت دانشکده در حال اجرا و پیاده‌سازی است.
دکتر شادمهر در بخشی از سخنانش با این توضیح برخی فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده برای تحقق برنامه‌ها از طریق گروه‌های آموزشی اعلام‌شده گفت: طبیعتاً پیشبرد و اجرای این اقدامات مشخصاً بایستی توسط گروه انجام و گزارش آن به این معاونت ارسال شود که برای پیاده‌سازی و اجرای برخی از این فعالیت‌ها اقدام مؤثری تاکنون صورت نگرفته است.
معاون بین‌الملل دانشکده در خصوص اقدامات پیش‌بینی‌شده برای تحقق راهبرد« معرفی و شناساندن دانشکده در عرصه‌های بین‌المللی» گفت: یک فیلم برای معرفی دانشکده تهیه و در وب‌سایت انگلیسی دانشگاه و دانشکده بارگذاری شده است و همچنین  با استفاده از مولتی‌مدیا به‌صورت فیلم، پادکست‌ها و گالری عکس در فضای مجازی و همچنین تهیه و انتشار کتابچه و پمفلتهای معرفی گروه‌ها به زبان انگلیسی منتشرشده است .
وی افزود: در راستای تحقق برنامه معرفی و شناساندن دانشکده در عرصه بین‌المللی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجاز، پس از راه‌اندازی شبکه اجتماعی در فضای مجازی هر هفته حداقل یک خبر از وقایع دانشکده در این صفحه بارگذاری و منتشر می‌شود. وی همچنین از تهیه و چاپ بروشور معرفی آزمایشگاه‌های گروه‌های آموزشی و همچنین معرفی دوره‌هایdegree based  و certificate based دانشکده خبر داد.
 
توسعه ظرفیت‌های بین‌المللی و توانمندسازی سرمایه انسانی دانشکده
معاون بین‌الملل دانشکده گفت: باهدف توانمندسازی کارکنان و اعضای هیئت‌علمی در راستای اهداف توسعه بین‌الملل دانشکده برنامه‌ریزی برگزاری سخنرانی‌های انگلیسی اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سال‌های تحصیلی 98-97 و 98-99 انجام‌شده است که در سال 97 هشت سخنرانی و از 19سخنرانی برنامه‌ریزی‌شده تا خرداد سال99 تاکنون بیش از 6 سخنرانی از مجموع این سخنرانی‌ها برگزارشده است. وی همچنین اطلاع‌رسانی آموزش زبان انگلیسی کالج بین‌الملل دانشگاه به اعضای هیئت‌علمی و کارکنان و همچنین تحصیل کارشناس این معاونت در رشته روابط بین‌الملل باهدف توانمندسازی سرمایه انسانی توسط معاونت بین‌الملل دانشگاه برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود را از دیگر اقدامات انجام‌شده این معاونت برای توسعه ظرفیت‌های بین‌المللی و توانمندسازی سرمایه انسانی دانشکده در راستای پیشبرد و تحقق بخشی از برنامه‌های چهارساله این معاونت اعلام کرد.
 
خلق ثروت
وی در خصوص میزان پیشرفت راهبرد خلق و کسب ثروت با استفاده از ظرفیت‌های بین‌الملل گفت: طی دو سال اخیر از طریق پرداخت هزینه ثبت‌نام متقاضیان شرکت در 4 کارگاه بین‌المللی برگزارشده در این دانشکده و همچنین شهریه دانشجویان پردیس خودگردان و شهریه دانشجویان بین‌الملل جذب بودجه‌ای انجام‌شده است.
توضیح اینکه در بخشی از نشست با اشاره به توانمندی دانشجویان دکترای تخصصی به‌عنوان دستیاران دانشکده بر نقش و اهمیت استفاده از توانمندی علمی آنان در حوزه‌های آموزشی پژوهشی و بالینی برای پیشبرد برنامه‌ها4 ساله گروه و دانشکده تأکید شد.
 
  • گروه خبری : دانشکده توانبخشی
  • کد خبر : 95180
کلمات کلیدی
خبرنگار
لیلا  روستا

لیلا روستا