گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/29 - 08:34
  • تعداد بازدید خبر : 1510
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه

نشست کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌المللی دانشکده توان‌بخشی با حضور معاون بین‌الملل دانشگاه برگزار شد

معاون بین‌الملل دانشگاه ضمن اعلام حمایت این معاونت از تمامی برنامه‌های کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌المللی دانشکده توان‌بخشی، فعالیت و برنامه‌های این کمیته را الگوی مناسب برای کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌المللی سایر واحدهای دانشگاه دانست.

94732.mp3 نشست کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌المللی دانشکده توان‌بخشی با حضور معاون بین‌الملل دانشگاه برگزار شد

 گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده توانبخشی، این نشست روز چهارشنبه 22 آبان ماه با حضور دکتر رامین کردی معاون بین‌الملل و دکتر الهه متوسلی معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل دانشگاه در سالن شورای این دانشکده برگزار شد. در ابتدای نشست دکتر محمدرضا هادیان رئیس دانشکده ضمن خوش‌آمد گویی بابیان اینکه 7 درصد از کل دانشجویان و حدود 20درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده توان‌بخشی، دانشجویان بین‌الملل هستند، حضور معاون بین‌الملل و معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل دانشگاه را فرصتی مغتنم برای مطرح‌شدن بی‌واسطه چالش‌ها و مسائل دانشجویان بین‌الملل این دانشکده در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، بالینی و رفاهی و ارائه سازوکار مناسب برای حل آنها دانست.
در ادامه نشست دکتر آزاده شادمهر معاون بین‌الملل دانشکده بابیان اینکه کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌المللی این دانشکده حدود یک سال پیش با 11 عضو از کشورهای مختلف ازجمله نیجریه، لبنان، هند، موریس، زامبیا، عراق و ایران با انتخاب رئیس و دبیر از میان اعضا کار خود را آغاز کرد، برگزاری جشنواره دمنوش ملل را اولین رویداد بین‌المللی این کمیته معرفی کرد. وی در توضیح این رویداد گفت: تمامی فعالیت‌های مرتبط با برگزاری این رویداد توسط دانشجویان این کمیته با همکاری معاون بین‌الملل دانشکده انجام می‌شود.
در ادامه نشست هرکدام از دانشجویان عضو کمیته به‌طور مختصر به معرفی خود پرداختند.
سید محمدرضا آبیس دبیر کمیته و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد فیزیوتراپی از کشور هند بابیان اهمیت استفاده از فعالیت‌های مجازی و همین‌طور فعالیت‌های انجام‌شده این کمیته صفحه مجازی را ابزاری بسیار مؤثری برای تبلیغ فعالیت‌ها و رشته‌های دانشکده دانست.
وی بابیان اینکه در حال حاضر همه دانشجویان دارای صفحه مجازی هستند، فعالیت صفحات مجازی ویژه دانشکده را علاوه برافزایش تعامل میان دانشجویان ایرانی موجب فراهم شدن تبلیغ و معرفی بیش‌ازپیش رشته‌های این دانشکده و متعاقباً جذب و پذیرش متقاضیان جدید دانست. وی در معرفی صفحه مجازی دانشکده گفت: این صفحه مجازی در حال حاضر از کشورهای مختلف عضو دارد و فعالیت‌های دانشکده در آن بارگذاری می‌شود.
امیرحسین شمس اردکانی، دانشجوی فیزیوتراپی مقطع کارشناسی و عضو این کمیته ضمن معرفی فعالیت‌های انجام‌شده و پیش روی این کمیته در توضیح نحوه اجرای جشنواره دمنوش گفت: در این رویداد به هر کشور یک میز اختصاص داده‌شده است که نوشیدنی مخصوص کشور خود را آماده پذیرایی می‌کنند و همین‌طور با عکس و پوستر به معرفی کشور خود می‌پردازند. همین‌طور مسابقاتی برای هر میز در نظر گرفته‌شده تا رویداد هرچه جذاب‌تر برگزار شود. وی هدف از برگزاری این رویداد را تبادل فرهنگی، تقویت دوستی و همدلی میان دانشجویان ایرانی و بین‌الملل و همین‌طور تقویت زبان انگلیسی میان دانشجویان برشمرد.
حسین ذیاب رئیس کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌المللی این دانشکده و دانشجوی دکتری تخصصی فیزیوتراپی از کشور لبنان نیز بابیان اینکه ما در این دانشکده یک خانواده هستیم و زمان زیادی را باهم صرف می‌کنیم به بیان اهداف و فعالیت‌های کمیته پرداخت. وی اظهار داشت: کمیته قصد دارد تا سال 2022 تبدیل به شبکه‌ای جهانی از دانشجویان و دانش‌آموختگان ایرانی و بین‌المللی شود، همکاری‌های پژوهشی بین‌المللی را ارتقا دهد و تبدیل به بستری برای تبادل فعالیت‌های فرهنگی میان کشورها شود.
رئیس کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌المللی این دانشکده به اشتراک‌گذاری علم و دانش، اتحاد در عین تنوع، تقویت دوستی و همکاری، تبادلات فرهنگی، عشق به ایران و آشنایی بیشتر بافرهنگ و سنن آن و درنهایت تقویت بعد بین‌الملل در زندگی دانشجویان را از ارزش‌های این کمیته برشمرد و تصریح کرد: برگزاری جشنواره دمنوش بین‌الملل به‌عنوان رویدادی فرهنگی اولین قدم درراه تحقق این آرمان‌هاست.
وی در پایان سخنانش ضمن طرح برخی از درخواست‌های دانشجویان بین‌الملل ازجمله برگزاری تورهای علمی و سیاحتی در داخل و خارج تهران و همچنین مشکلات آنان برای تهیه افطار در ماه رمضان کلیپی از تصاویر کشورهای مختلفی که در جشنواره دمنوش ملل شرکت می‌کنند را به نمایش گذاشت.
در ادامه نشست دکتر رامین کردی معاون بین‌الملل دانشکده در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان بین‌الملل جوان و بااستعداد این دانشکده و اظهار رضایتمندی از فعالیت‌های این کمیته ابراز امیدواری کرد که با جذب دانشجویان ایرانی بیشتر در این کمیته، تبادلات بین دانشجویان ایرانی و بین‌الملل افزایش یابد. وی بابیان اینکه برخی مهارت‌های کلیدی ازجمله مدیریت زمان، آماده‌سازی برای رویدادهای مختلف، انواع ارائه‌ها و ... را صرفاً با حضور در کلاس درس نمی‌توان فراگرفت؛ مشارکت در فعالیت‌های مختلف این کمیته‌ها را بهترین فرصت برای پرورش این مهارت‌ها دانست.
دکتر کردی بابیان اینکه در حال حاضر کمیته فعالیت‌های دانشجویی بین‌الملل دانشکده توان‌بخشی با توجه به حضور دانشجویان با ملیت‌های مختلف بسیار خوب عمل کرده است گفت: معاونت بین‌الملل دانشگاه از تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی این کمیته حمایت می‌کند. وی در ادامه افزود: از فعالیت‌ها و برنامه‌های این کمیته می‌توان برای دیگر کمیته‌های فعالیت‌های دانشجویی بین‌الملل در دیگر دانشکده‌ها الگو گرفت و اعضای این گروه می‌توانند با دانشجوها در دانشکده‌های دیگر نیز همکاری داشته باشند. در همین راستا محمدرضا آبیس دبیر این کمیته به‌عنوان مسئول بخش بازاریابی دانشکده توانبخشی (Marketing Rehab Section) به مدیریت توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل معرفی شد.

وی افزود: دانشجویان همین‌طور خواهان ارتقا گرافیک وب‌سایت دانشکده شدند و بیان کردند که با توجه به هدف ما که تشکیل یک شبکه جهانی است، نیاز به وب‌سایتی در حد استانداردهای جهانی احساس می‌شود که در این خصوص پس از تبادل‌نظر توافق شد در جلسه‌ای با دکتر آل سعیدی مدیر بین‌المللی سازی الکترونیک، دکتر معماری مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل، دکتر آزاده شادمهر معاون بین‌الملل و نماینده دانشجویان این موضوع مطرح شود که در همین راستا دکتر هادیان رئیس دانشکده از دانشجویان خواست در جلسه آتی این کمیته گزارشی در خصوص میزان پیشرفت کار چه در خصوص وب‌سایت و چه در فضای مجازی ارائه دهند.
دکتر الهه متوسلی معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل دانشگاه بابیان اینکه بیشتر اعضای کمیته از دانشجویان بین‌الملل هستند و این موضوع نکته بسیار مثبتی است گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف تشکیل این کمیته‌ها ارتباط بیشتر و بهتر دانشجویان ایرانی و بین‌الملل است، جذب بیشتر دانشجوی ایرانی بسیار مهم است تا این دانشجویان بتوانند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند و دانشجویان بین‌الملل نیز بیشتر بافرهنگ ایرانی آشنا شوند.
وی در ادامه گفت: برای بهتر برگزار شدن جشنواره دمنوش بین‌الملل به‌عنوان اولین رویداد فرهنگی این کمیته، معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل دانشگاه وسیله ایاب و ذهاب از پردیس اصلی دانشگاه را برای حضور دانشجویان از دانشکده‌های دیگر فراهم می‌کند.
در پایان نشست دیگر دانشجویان برخی از مسائل خود را مطرح کردند که به فراخور به آن‌ها پاسخ داده شد.
خبرنگار و عکاس: لیلا روستا

 

  • گروه خبری : دانشکده توانبخشی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 94732
خبرنگار
لیلا  روستا

لیلا روستا