گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/05/17 - 18:28
  • تعداد بازدید خبر : 2515
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
با میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی

همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد

همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با موضوع سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان در سال 98 به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه برگزار شد.

90781.mp3 همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد
گالری عکس 2

گالری عکس روابط عمومی
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شانه ساز معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، دکتر منان حاجی محمودی معاون غذا و دارو دانشگاه، مدیران کل سازمان غذا و دارو و معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه روز پنج‌شنبه 17 مرداد 98 در محل سالن اجتماعات طبقه نهم سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
در ابتدا دکتر کریمی ضمن عرض خیرمقدم به دکتر نمکی، دکتر شانه ساز و معاونین غذا و دارو سراسر کشور روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت و برای همه عزیزان خبرنگار به خصوص خبرنگارانی که حوزه بهداشت و درمان را پوشش می‌دهند آرزوی سلامتی کرد.
دکتر کریمی گفت: از خبرنگاران خواهش می‌کنم کمک کنند تا دوران تحریم ظالمانه دشمنان ایران اسلامی را پشت بگذاریم؛ کشور ایران زیر بار تحریم‌ها فشار سختی را تحمل می‌کند و این دروغ بزرگ را فاش کنیم که آمریکا ادعا می‌کند تحریم‌های دارو و غذا برای ایران وجود ندارد و به غذا و دارو وزندگی مردم کاری نداریم.
 
اگر باخدا معامله می‌کنید از هیچ‌چیز هراس نداشته باشید
در ادامه دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشکر از میزبانی  دانشگاه علوم پزشکی تهران و تبریک روز خبرنگار گفت: شغل خبرنگاری ابزار مناسبی است که می‌تواند در حوزه سلامت اطلاع‌رسانی کند.
دکتر نمکی ادامه داد: اولین گام فعال کردن قرارگاه است و دانشگاه‌های سراسر کشور باید دقت عمل داشته باشند و از موجودی‌ها و کف انبار بیمارستان‌ها باخبر باشند.
وی تأکید کرد: تمام قرارگاه باید فعالیت خود را در سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران تجمیع کنند، در هر استان یک دانشگاه متولی قرارگاه باشد؛ از همه دانشگاه‌ها شفافیت موضوع را به‌شدت تقاضا می‌کنیم و باید این موضوع جزو اولین واصلی‌ترین کار دانشگاه باشد.
وزیر بهداشت گفت: کمبودها باید رصد شوند، در مورد نسخه‌هایی که دارای داروهای برند هستند در داخل کشور ساخته نمی‌شوند لازم است پزشکان را قانع کرده که به داروهای تولید داخل اعتماد کنند؛ ما اجازه ورود داروی برند به‌جز موارد ضروری نداریم، برخی از طبیبان ما در این خصوص نیازمند توجیه لازم و ضروری هستند این در حالی است که ما برای تولید داروهای داخلی تبلیغاتی نداریم.
همچنین دکتر نمکی تأکید کرد: شرکت‌ها قیمت تولید داخل را طبق مارکتینگ افزایش دهند و نظارت بر داروخانه‌ها بیشتر و با گران‌فروشی مبارزه شود.
وی ادامه داد: نگذارید عنان از دست شما خارج شود، اگر می‌خواهید حرمت داروساز بین مردم حفظ شود باید خودمان را تغییر دهیم.
دکتر نمکی گفت: به همه رؤسای دانشگاه ابلاغ می‌کنم از سال آینده بودجه داروخانه‌ها را در یک ردیف مستقل قرار دهند و زیر نظر رؤسای دانشگاه‌ها و معاونان غذا و دارو مرتب رصد شود و تخلفات را گزارش دهند.
وی ادامه داد: نسخه‌نویسی الکترونیک را جا نیندازید و کمک کنید تا دفترچه‌ها حذف‌شده تا گام مؤثری به سمت شفافیت برداریم.
دکتر نمکی خاطرنشان کرد: تأمین داروهای بیمارستانی و مطالبات آن از بیمه در حال پیگیری است.
وی تأکید کرد معاون غذا و دارو هر استان در حکم رئیس سازمان غذا و دارو آن استان هست و باید در تخلفات مرتبط با دارو و تجهیزات مداخله کند.
همچنین گفت: اگر باخدا معامله می‌کنید از هیچ‌چیز هراس نداشته باشید؛ انشا الله خداوند توفیق خدمتگزاری به همه ما بدهد و ما امروز همراهان زیادی پیدا کرده ایم که یکی از صدیق ترین آنها اصحاب رسانه است.
خبرنگار: سمیه رنجبر
عکس: ابراهیمی - آب پر
     
 
  • گروه خبری : معاونت غذا و دارو,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 90781
کلمات کلیدی
خبرنگار
خديجه  آب پر

خديجه آب پر