گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/19 - 11:36
  • تعداد بازدید خبر : 312
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پویش اطلاع رسانی و مقابله با مقاومت آنتی بیوتیکی برگزار شد

در پویش اطلاع رسانی و مقابله با مقاومت آنتی بیوتیکی انجمن دانشجویان پزشکی مرکز پژوهش های علمی دانشجویان به یکهزار نفر در رابطه با مقاومت آنتی بیوتیکی و توصیه های لازم، آگاهی رسانی شد.

 
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های علمی دانشجویان، پویش کمیته سلامت عمومی (اسکوف) انجمن دانشجویان پزشکی دانشگاه تهران (ایمسا) پروژه  'اطلاع رسانی و مقابله با مقاومت آنتی بیوتیکی' را با شعار 'آینده  آنتی بیوتیک ها به همه ما بستگی دارد'  ۱۶ تا ۱۸ آذر 98، در دانشکده پزشکی  و بیمارستان های امام خمینی و شریعتی برگزار کرد.
ابتدا کارگاه آموزشی و توجیهی ۱۳ آذر ماه با حضور ۳ استاد عفونی بیمارستان امام خمینی، دکتر صالحی، (عضو کمیته کنترل عفونت بیمارستان امام خمینی)، دکتر دهقان، و دکتر خلیلی و با هدف آموزش مفاهیم اصلی مرتبط با مقاومت آنتی بیوتیکی به دانشجویان و تشریح نقش جامعه و پزشک در مقابله با این پدیده برگزار شد.
در این پویش حدود ۵۰  دانشجوی علوم پزشکی به ارائه مطالب به مراجعین پرداختند و تخمین زده می شود که در این پروژه به حدود یکهزار نفر در رابطه با مقاومت آنتی بیوتیکی و توصیه های لازم، اطلاع رسانی شد.
توضیح اینکه این پروژه به صورت کشوری و همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، مشهد، اصفهان، یزد، رشت، و شهرکرد برگزار شد.
خبرنگار: مریم حیدری

 

  • گروه خبری : مركز رشد استعدادهاي درخشان,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95591
کلمات کلیدی
خبرنگار
مریم حيدري

مریم حيدري