گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/06/06 - 19:02
  • تعداد بازدید خبر : 483
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

گفتگو با دبیر بورد تخصصی گروه ارتودانتیکس در دانشکده دندانپزشکی

روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی با دکتر امیر محمدی دبیر بورد تخصصی گروه ارتودانتیکس در سی و پنجمین آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی گفتگو کرد.

91490.mp3 گفتگو با دبیر بورد تخصصی گروه ارتودانتیکس در دانشکده دندانپزشکی
به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، سی و پنجمین آزمون بورد تخصصی دندانپزشکی روز دوشنبه چهارم شهریور 98 آغاز شد و تا هفتم شهریور ادامه دارد. دبیر خانه شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هماهنگی های لازم هر ساله این آزمون را برگزارکرده است، این آزمون امسال نیز مانند سالهای گذشته در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
دکتر امیر محمدی دبیر آزمون بورد رشته ارتودنسی به تشریح چگونگی برگزاری آزمون شفاهی پرداخت و گفت: در آزمون بورد شفاهی در رشته ارتودنسی ، ۳۹ داوطلب  حضور دارد که این آزمون به صورت زیر برگزار  میشود و دارای چند مرحله است.
مرحله اول توانایی داوطلبان رو در فرم دادن سیم ها در ۳ ایستگاه سنجیده میشود و لازم است رزیدنت ها توانایی خود را در این مورد، در طی دوره تحصیل بالا ببرند.  در صورت عدم تمرین در طی دوره رزیدنتی یکی از قسمت های سخت امتحان برای رزیدنت ها خواهد بود.
مرحله دوم توانایی ارائه تشخیص ،  طرح درمان و مکانوتراپی رزیدنت ها بر روی مدارک سه بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.
مرحله سوم بررسی بیماران تحت درمان دستیاران در طول دوره رزیدنتی صورت میگیرد و مدارک قبل و بعد ۴ بیمار اتمام یافته انها با دقت ارزیابی می شود. 
آخرین مرحله مصاحبه شفاهی و سوال در باره  یکی از بیماران و پایان نامه انهاست.
همچنین در ادامه دکترمحمدی به اهمیت نمره فعالیتهای پژوهشی تا سقف 10 نمره اشاره کرد و افزود: استادان با دقت فراوان فعالیتهای پژوهشی دستیاران را نیز بررسی کردند و به آنها بر اساس ایین نامه ارتقا نمره دادند.
دبیر بورد تخصصی رشته ارتودنسی در پایان گفت، آزمون امسال یک تجربه جدید در طرح سوال بود که اميدوارم در سالهاي آتي با رفع اشکالات بهتر شود.
خبرنگار و عکاس:حمیده ایزدی
  • گروه خبری : دانشکده دندانپزشکی
  • کد خبر : 91490
کلمات کلیدی
خبرنگار