گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/01/04 - 07:47
  • تعداد بازدید خبر : 2264
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

گفت‌وگو با برگزیدگان بیستمین جشنواره ابن‌سینا/دکتر محمود اعظمی: وقتی وارد کاری می شوید باید با علاقه ادامه دهید

دکتر محمود اعظمی پژوهشگر جوان برگزیده جشنواره؛ به فراگیران توصیه کرد به تحقیق و آموزش نگاه ویژه داشته باشند و با تلاش و توکل به خدا نتیجه مطلوب را کسب خواهند کرد.

85681.mp3 گفت‌وگو با برگزیدگان بیستمین جشنواره ابن‌سینا/دکتر محمود اعظمی: وقتی وارد کاری می شوید باید با علاقه ادامه دهید
دریافت فیلم

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و سالروز تأسیس دانشکده پزشکی، بیستمین جشنواره ابن‌سینا با تجلیل از 6 برگزیده در بخش آموزش، 6 برگزیده در بخش پژوهش، یک برگزیده در بخش خدمات ویژه و دو برگزیده از دانشگاه تهران برگزار شد، جشنواره ابن‌سینا هرساله به‌منظور تجلیل از فعالیت‌ها و دستاوردهای برجسته اعضای هیئت‌علمی دانشگاه در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات ویژه، همزمان با سالروز تأسیس دانشکده پزشکی (15 بهمن سال 1313) برگزار می‌شود.

لطفاً خودتان را برای ما معرفی بفرمایید؟
محمود اعظمی دکترای تخصصی مهندسی پزشکی و عضو هیات علمی گروه مهندسی بافت و علوم سلولی و کاربردی در دانشکده فن آوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم. 

تعداد مقالات منتشر شده و اچ ایندکس خود را بفرمایید؟
تعداد مقالات62 ،استنادات 1182 و شاخص H  24 است. 

مهمترين فعاليت هاي اجرايي خود را بفرمایید؟
مسوول امور هیات علمی دانشکده فناوریهای نوین پزشکی و معاون پژوهشی گروه مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی
 
مهمترين جوايز و افتخارات خود را بفرمایید؟
استاد برتر دانشکده فناوریهای نوین پزشکی( 1396)و دارنده رتبه یک کشوری در رشته مهندسی بافت در سامانه علم سنجی وزارت بهداشت

در خصوص کارهای تحقیقاتی اخیر خود توضیحاتی بفرمایید؟ 
کاربرد پرینت سه بعدی در مهندسی و ترمیم بافت، طراحی و ساخت انواع داربستهای پلیمری و سرامیکی در مهندسی بافت و طراحی و ساخت داربستهای نانوساختاری
کلیات کار در مورد طراحی و ساخت داربست هایی هست که جهت ترمیم بافت های مختلف عمدتاً در استخوان و پوست استفاده می شود. البته اخیراً در بحث پرینت سه بعدی متمرکز شدم در عین حال ساختارهایی که برای داربست ها طراحی و سعی می کنیم که بر مبنای ساختارهای نانو ساختاری باشد برای اینکه ویژگی های بهتری را در مهندسی بافت از آن ها شاهد بودیم. 

به عنوان فرد برگزیده و جوان جشنواره ابن سینا چه پیامی برای دانشجویان دارید؟
قبل ازاینکه توصیه کنم، از برگزارکنندگان جشنواره تشکر می کنم. این رسم خوبی است، از افرادی که در زمینه هایی شاخص هستند؛ از آنها تقدیر و تشکر شود یا حداقل اسمی از آنها گفته شود، این فرآیند می تواند باعث دلگرمی افراد شود هر چند در انتخاب افراد باید دقت صورت بگیرد. 
به دانشجویان توصیه میکنم برای رسیدن به موفقیت یک سری شروطی وجود دارد، وقتی وارد کاری می شوید باید با علاقه ادامه دهید بنابراین اگر دانشجویی وارد فیلد تحصیل مخصوصاً تحصیلات تکمیلی می شود در وهله اول باید واقعاًعلاقمند به تحقیق و آموزش باشد تا دچار مشکل نشود گام بعدی استمرار و تلاش است و ایمان به آنکه می تواند موفق باشد و موثر واقع شود.  
خبرنگار: الهام علی 
عکاس: مهدی کیهان 
 
 
 
  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 85681
خبرنگار
الهام علی

الهام علی