گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/04 - 12:31
  • تعداد بازدید خبر : 3496
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

سمینار آشنایی با فرصت‌های مطالعاتی و پژوهشی در کشور آلمان برگزار شد

سمینار آشنایی با فرصت‌های مطالعاتی و پژوهشی کشور آلمان و بورسیه‌های DAAD و الکساندر فون هامبولت با حضور نمایندگان این مؤسسات در ایران و جمعی از اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

93804.mp3 سمینار آشنایی با فرصت‌های مطالعاتی و پژوهشی در کشور آلمان برگزار شد
 
به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این سمینار چهارشنبه اول آبان 98 پیرو هماهنگی‌های مدیریت روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل و دکتر محمد مهدی فیض آبادی، مسئول میز همکاری‌های علمی دانشگاه با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی آلمان در تالار رازی دانشکده داروسازی برپا شد.
هدف از برگزاری سمینار آشنایی با فرصت‌های مطالعاتی و پژوهشی کشور آلمان، بهره‌برداری اساتید و دانشجویان از ظرفیت‌ها و فرصت‌های مطالعاتی و پژوهشی موجود در این کشور و تقویت همکاری‌های دانشگاهی میان ایران و آلمان بود.
دکتر احمد کشاورزی، سرپرست دفتر موسسه تبادلات آکادمیک DAAD در تهران طی این گردهمایی برنامه‌های کلی آکادمیک میان دانشگاه‌های آلمان و ایران و ساختارهای موجود برای تبادل دانشجو را معرفی و توضیحاتی در خصوص برنامه‌های حمایتی این موسسه در راستای تقویت همکاری‌های بین دانشگاهی چون سفرهای گروهی دانشجویی، کنگره‌های و سخنرانی‌ها، دوره‌های تدریس کوتاه‌مدت و یا بلندمدت اساتید آلمانی در ایران، گفتگوی آکادمیک با کشورهای اسلامی، راه‌اندازی رشته مقطع تحصیلی مشترک با دانشگاه‌های آلمانی، اعطای مدرک تحصیلی مشترک و انواع بورسیه‌های دانشجویی در مقاطع مختلف ارائه کرد.
همچنین دکتر سعید بلالایی، نماینده علمی بنیاد الکساندر فون هامبولت نیز بنیاد مذکور را معرفی و این مجموعه را حامی ارتباطات علمی دانشمندان برجسته جهان و محققان آلمانی دانست.
وی سپس به تشریح بورسیه‌های آموزشی و پژوهشی بنیاد هامبولت و شرایط استفاده از این بورسیه‌ها برای حاضران پرداخت. 
در پایان، سؤالاتی توسط اساتید و دانشجویان حاضر مطرح و توسط سرپرست موسسه تبادلات آکادمیک DAAD در تهران و نماینده علمی بنیاد الکساندر فون هامبولت پاسخ داده شد.
خبر و عکس: مهناز وحیدی

برای مشاهده اسلایدهای ارائه شده موسسه DAAD اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده  اسلایدهای ارائه شده بنیاد هامبولت اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : معاونت بین الملل,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93804
خبرنگار
مهناز  وحيدي

مهناز وحيدي