گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/01/05 - 23:13
  • تعداد بازدید خبر : 129
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

وضعیت بیماران مبتلا به کرونا ویروس بعد از ترخیص از بیمارستان سینا در منزل پیگیری می شود

در بیمارستان سینا پروتکلی تنظیم شده در راستای پیگیری از وضعیت بیماران مبتلا به کرونا ویروس در منزل که در این باره دکتر سیده هاله اشرف، معاون پژوهشی این مرکز توضیح داد.

152674.mp3 وضعیت بیماران مبتلا به کرونا ویروس بعد از ترخیص از بیمارستان سینا در منزل پیگیری می شود
دکتر سیده هاله اشرف، معاون پژوهشی بیمارستان سینا

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر سیده هاله اشرف؛ معاون پژوهشی بیمارستان سینا در گفتگو با روابط عمومی این مرکز از پیگیری وضعیت بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا ویروس گفت.

پروتکلی برای پیگیری از وضعیت بیماران مبتلا به کرونا ویروس بعد از ترخیص در بیمارستان تنظیم شده در این خصوص توضیح می فرمایید.
با توجه به محدودیت منابع وگسترش بالای بیماری COVID-19 ، امکان بستری تمام موارد ابتلا وجود ندارد. بنابراین افراد با علایم حیاتی پایدار اما درگیری مختصر ریه در سی تی اسکن قفسه سینه ترخیص شده و تحت پیگیری قرار می گیرند و مدیریت بیماران در منزل برای بیمارانی که شدت بیماری کم تا متوسط داشته و قادر به انجام ایزوله مناسب هستند توصیه می شود. از سوی دیگر بیماران بستری پس از ترخیص نیز ممکن است دچار عوارضی ناشی از خود بیماری و یا درمان های تجویز شده شوند.
با توجه به گزراش های افزاینده از موارد بیماری COVID-19 دردنیا و همچنین کشور ایران، با توجه به اینکه همچنان تمام عواملی که می توانند روند درمانی بیمار را تحت تاثیر قرار دهند شناخته نشده اند، این پروتکول با هدف شناسایی این عوامل و سپس مداخله موثر در آن شکل گرفته است و برآن هستیم تا با پیگیری بیمارانی که به تریاژ بیمارستان سینا مراجعه کرده و به صورت سرپایی درمان شده اند و یا از بیمارستان ترخیص شده اند بپردازیم  تا پاسخ به درمان های مختلف، میزان عوارض، مراجعه مجدد و بستری مجدد را تعیین کنیم.

برای کارکنان مبتلا که درگیر این بیماری شده اند و در منزل در قرنطینه به سر می برند نیز برنامه ریزی انجام شده است.
در بررسی کلی که عرض شد کارکنان مبتلا را هم شامل می شود و نیز این افراد در ارتباط مستقیم با پزشکان درمانگر بیمارستان هستند، اما در حال تنظیم پروتکلی ویژه برای همکاران مبتلا نیز هستیم.

  • گروه خبری : بیمارستان سینا,اخبار
  • کد خبر : 152674
خبرنگار
رضا  آسيابي

رضا آسيابي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید