کد خبر: ٥٧٧٢٩/ ٠٩:٢٧ - دوشنبه ١١ بهمن ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 6075
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
هجدهمین جشنواره ابن سینا 13 بهمن 95 برگزار می شود
دكتر محمود هاشمی، توکل به خدا و داشتن علاقه و پشتکار را مهم‌ترین عامل موفقیت دانست
روابط عمومی دانشگاه در آستانه برگزاری هجدهمین جشنواره ابن‌سینا که قرار است روز چهارشنبه 13 بهمن 95 در تالار ابن‌سینا برگزار شود، گفت‌وگو با برگزیدگان هفدهمین دوره را بازنشر می‌کند. مصاحبه با استاد گروه جراحی فک و صورت دانشگاه به‌عنوان برگزیده پيشكسوت آموزش پزشكي در هفدهمین جشنواره ابن‌سينا را در ادامه می‌خوانید.

با دكتر حمید محمود هاشمی كه در حيطه استاد پیشکسوت برگزيده‌شده است گفت‌وگو كرده‌ايم كه در ادامه مي‌خوانيد.

با سلام و تبريك براي برگزيده شدنتان در هفدهمین جشنواره ابن‌سينا، لطفاً خودتان را معرفي كنيد؟
دکتر حمید محمود هاشمی استاد گروه جراحی فک و صورت بیمارستان شریعتی و دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه هستم.

عواملی که موجب شد در جشنواره ابن‌سینا به‌عنوان یک پیشکسوت آموزشی برگزیده شوید چه بوده؟
علاقه به رشته تحصیلی، نظم و ترتیب، پشتکار و سپس داشتن خانواده‌ای که آرامش کافی ایجاد کند چون اطباء افراد پرکاری هستند و همکاری خانواده‌ها در کسب موفقیت بسیار مهم است و از همه مهم‌تر کار برای رضای خدا، اگر قدمی برای خدا برداشته شود نتیجه آن موفقیت خواهد بود.

در آموزش به دانشجویان تابع چه اصولی هستید؟
اساتید باید تمامی دانش و تجربه‌ی خود را به دانشجویان منتقل کنند البته بعید می‌دانم استادی در این زمینه کم‌کاری کند. دانش یک استاد باید همیشه به‌روز باشد همیشه مطالعه کند. بااخلاق دانشجو و رزیدنت تربیت کنیم تا علوم و اصول انسانی را به آن‌ها بیاموزیم.

آقای دکتر هاشمی، مهم‌ترین جوایز و افتخاراتی که تاکنون کسب کرده‌اید چه بوده؟
شاید جوایز و کسب رتبه‌های مختلف آن‌چنان اهمیت نداشته باشد. به‌عنوان‌مثال اگر دانشجو یا رزیدنت مرا به‌عنوان استاد قبول نداشته باشند آیا من یک استاد خوب هستم؟ کسب این‌همه جایزه و رتبه چه فایده‌ای دارد. استاد بودن زمانی مفهوم پیدا می‌کند که دانشجو و رزیدنت از کارآموزشی من رضایت داشته باشند.
بااین‌حال جایزه جشنواره هدایت به‌عنوان بهترین پایان‌نامه، کسب چندین تقدیرنامه در حوزه‌ی بهترین مقاله‌ی مطرح‌شده در کنگره‌های مختلف از جوایز من بوده‌اند.

به نظر شما برگزاری این جشنواره چه نقشی در شناساندن اساتید پیشکسوت به دانشجویان دارد؟
قطعاً بازتاب فراوانی دارد. درج اخبار آن در سایت و مجله می‌تواند دانشجویان را با اساتید پیشکسوت آشنا کند. مطمئنم دانشگاه با وسواس و دقت فراوان برگزیدگان را انتخاب کرده است. با برگزاری این‌گونه مراسم‌ها اساتید جوان می‌فهمند که ازنظر دانشگاه چه نکاتی برای اینکه استاد خوبی باشند پررنگ است.

چه پیامی برای اعضای هیات علمی جوان دارید؟
اساتید جوان بدانند که دانشگاه، ازخودگذشتگی می‌خواهد. درست است که مادیات نقش مهمی در زندگی‌ها ایفا می‌کند ولی اگر یک استاد به‌صرف درآمد به دانشگاه آمده باشد موفق نخواهد بود. باید به آموزش عشق داشته باشند قطعاً مادیات نیز به دنبال آن خواهد آمد.

 خبر: مقدم
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد