کد خبر: ٥٥٣٤٤/ ١٣:٣٢ - شنبه ١٦ آبان ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 1015
چاپ
ارسال به دوست
برگزاري جلسه مشورتي بررسي راهكارهاي اشاعه ي فرهنگ ايثار و شهادت در غرفه ستاد دانشجويان شاهد و ايثارگر در دومين جشنواره دانشجويي ابن سينا
به مناسبت برگزاري دومين جشنواره آموزشي ابن‌سینا و تخصيص غرفه‌ای جهت ارائه دستاوردهاي ستاد دانشجويان شاهد و ايثارگر، اولين جلسه ي مشورتي در خصوص بررسي راهكارهاي اشاعه ي فرهنگ ايثار و شهادت در مدت برگزاري جشنواره برگزار شد. د.

به گزارش روابط عمومي ستاد دانشجويان شاهد و ايثارگر در اين جلسه كه  با حضور دكتر پور محمديان مديريت ستاد و تعدادي از دانشجويان برتر شاهد و ایثارگر برگزار شد، ابتدا دكتر پور محمديان به شرح مبسوطي از دلایل برگزاري اين جلسه پرداخت و با اشاره به درخشش خوب دانشجويان شاهد و ايثارگر در جشنواره قبلي و حضور فعال ستاد در غرفه سال گذشته،  از مدعوين خواست جهت برگزاري هرچه بهتر اين مراسم در سال جاري با توجه به تجربه قبلي، نظرات سازنده خود كه داراي سه خصوصيت جذاب بودن،  فرهنگ ساز و اجرايي بودن باشد را ارائه دهند.
ابتدا كارشناس فرهنگي ستاد گزارش كاملي از نحوه فعاليت غرفه در سال گذشته به مدعوين ارائه داد. سپس دكتر رود دهقان از مدرسين دانشكده پرستاري، با تأکید بر جايگاه ويژه فرهنگ ايثار و شهادت بر محور بودن هدف جهاد و پر رنگ تر بودن نقش ايثار در فعاليت هاي غرفه تاكيد كرد.
مهرابي دانشجوي مقطع دكتري نانوتكنولوژي نيز خواستار پررنگ‌تر شدن دستاوردهاي فرهنگي و علمي دانشجويان شاهد و ایثارگر شد.
دكتر دهقان كه دانشجوي مقطع دكتراي بيولوژي توليد مثل است، با تأکید بر تغيير ديد مراجعين پيشنهاد طرح مسابقه‌ای جانبي باهدف تفكر بيشتر عموم بر روي مسئله شهادت و ايثار را ارائه داد.
در ادامه محمد غفوري دانشجوي پزشكي دانشگاه خواستار برگزاري اين مراسم به‌گونه‌ای شد كه سبب تغيير نگاه به دانشجويان شاهد و ایثارگر شود.
در پايان جلسه دكتر پور محمديان ضمن تشكر از حضار با تأکید بر اينكه انجام كارهاي فرهنگي درزمینهٔ ايثار و شهادت نقش مهمي دررسیدن به اهداف اصلي جامعه بازي می‌کند، در جمع بندي موارد مطروحه، برگزاري محوريت غرفه با موضوع امنيت را متذكر شد و در مورد اين كه اين موضوع در چه قالب هايي ارائه شود  مقرر شد مدعوين در اين خصوص فكر كنند و در جلسه بعدي شكل هاي اجرايي را ارائه دهند تا تصميم گيري شود./ق
خبر و عكس :نجمه عبدالكريمي
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • یادگاران
  • عرصه
  • دفاع
  • مقدس
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد