کد خبر: ٥٧٧٤١/ ١٢:٠٩ - جمعه ١٦ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 1215
چاپ
ارسال به دوست
مجله علمی پژوهشی Journal of Dentistry of Tehran University of Medical Sciences در هفدهمین جشنواره ابن سینا برگزيده شد
Journal of Dentistry of Tehran University of Medical Sciences در هفدهمین جشنواره ابن سینا، به عنوان مجله علمی پژوهشی برگزیده انتخاب شد.

دکتر محمدصادق احمدآخوندی، استاد گروه آموزشی ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه، قائم مقام مرکز تحقیقات دندانپزشکی و جانشین سردبیر Journal of Dentistry در گفت و گویی با خبرنگار روابط عمومی گفت: دلیل برگزیده شدن این مجله که با نظر هیات داوران در هفدهمین جشنواره ابن سینا انتخاب شده است، رشد کیفی و کمی آن در سنوات اخیر بوده است.
جانشین سردبیر Journal of Dentistry افزود: این مجله، نخستین مجله دندانپزشکی کشور است که به صورت فصلنامه و به زبان انگلیسی در این دانشگاه منتشر شد. همچنین این نخستین مجله منتشر شده در این دانشگاه بود که در سال 2010 توانست در سایت های بین المللی Pub Med و Central Pub Medایندکس شود.
وی با اشاره به تاریخچه انتشار مجله گفت: نخستین شماره مجله در سال 2003 منتشر شد. در آن زمان این مجله فصلنامه بود و هر سه ماه یک بار منتشر می شد. پس از انتشار سه شماره از آن، برای اخذ امتیاز علمی پژوهشی از وزارت بهداشت، درخواست (Apply) دادیم و پس از ارزیابی با توجه به کیفیت آن از همان شماره نخست، امتیاز علمی پژوهشی به آن اختصاص داده شد.
دکتر احمدآخوندی افزود: با توجه به این که Journal of Dentistry از همان ابتدا توانسته بود در نمایه های درجه دو مانند Chemical Abstracts و امثال آن نمایه گردد، به عنوان یکی از مجلات مورد استفاده برای انتشار دستاوردهای علمی پژوهشگران و اساتید دانشگاههای کشور مورد استقبال قرار گرفت. پس از آن با تلاش مضاعفی که توسط همکاران دست اندرکار به عمل آمد، در سال 2010 موفق به نمایه شدن در نمایه های گروه یک مانند Pub Medو Central Pub Med شد و از آن زمان به بعد روند رشد مجله شیب تندی پیداکرد.
وی با بیان آن که در حال حاضر با انتشار حدود 120 مقاله در سال، کار این مجله دنبال می شود گفت: پس از آن که Journal of Dentistry در Pub Med نمایه شد، تصمیم گرفتیم که روند انتشار مجله را تغییر دهیم. به این ترتیب در سال 2012، ابتدا تعداد مقالات مجله را افزایش دادیم و از 8 مقاله به 12 مقاله و سپس به 16 مقاله در هر شماره رساندیم. در سال 2013 و 2014 نیز تعداد شماره ها را افزایش دادیم و شش شماره در سال به صورت دو ماهنامه منتشر کردیم.
عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی گفت: چون تعداد مقالات بسیاری در نوبت انتشار در این مجله بودند، از سال گذشته با حمایت دفتر مجلات دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق شدیم مجله را به صورت ماهنامه منتشر کنیم. در حال حاضر به ازای انتشار 12 جلد مجله در هر سال، حدود 120 مقاله منتشر می شود و امیدواریم با پیگیری های بیشتر بتوانیم وارد نمایه های دیگر بین المللی از جمله اسکوپوس و ISI نیز بشویم.
وی اضافه کرد: این موفقیت نتیجه تلاش جمعی همکاران فعال در دفتر مجله، اعضای تیم تحریریه، داوران، ویراستاران و دیگر دست‌اندرکاران مجله بوده و در این راستا تلاش‌های همکاران گران‌قدرم نظیر دکتر امیررضا رکن استاد گروه پریودنتولوژی و سردبیر مجله، دکتر اعتماد مقدم دانشیار مرکز تحقیقات دندانپزشکی و عضو هیئت تحریریه و دکتر کبیری رئیس اداره انتشارات و علم‌سنجی دانشگاه قابل‌تقدیر است.

خبرنگار: زهرا صادقی
عکاس: مهدی کیهان

 

 

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • Journal of Dentistry
  • دکتر احمدآخوندی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد