کد خبر: ٥٨١٦٣/ ١٤:٢٣ - سه شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 2064
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی, گروه خبری RSS
نخستین کارگاه طب سنتی ایرانی در اروپا برگزار شد
پزشکان و داروسازان غربی در کشور اتریش با طب سنتی ایرانی و سابقه فعالیت های آن آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی، کارگاه معرفی طب سنتی ایرانی برای اولین بار در اروپا و در کشور اتریش برگزار شد. هیاتی از دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران متشکل از دکتر حسین رضایی زاده رئیس دانشکده، دکتر امیرهومن کاظمی معاون بین الملل و دکتر مهدی علیزاده از اعضای هیات علمی دانشکده؛ ضمن تدریس در کارگاه با اساتید مرتبط دیدار کرده و زمینه های همکاری مشترک را مورد بررسی قرار دادند.
دکتر امیرهومن کاظمی معاون بین الملل دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مشاور بین الملل معاونت طب سنتی وزارت بهداشت، با بیان این مطلب که در طول مدت حضور این هیات در اتریش 2 کارگاه جداگانه به منظور معرفی طب سنتی ایران در این کشور برگزار شده است، تصریح کرد: در روز اول سفر معرفی طب سنتی ایرانی برای پزشکان اتریشی و ایرانی ساکن وین برگزار شد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.
دکتر کاظمی همچنین اظهار داشت: در ادامه سفر، بازدیدهای مختلفی از دانشکده داروسازی دانشگاه وین، کارخانجات داروسازی گیاهی، کلینیک های طب سنتی و مکمل و آزمایشگاه های تحقیقاتی و داروسازی صورت گرفت که هدف از آن یافتن زمینه همکاری های مشترک در حیطه های آموزشی، پژوهشی و خدمات درمانی بود.
معاون بین الملل دانشکده طب سنتی با اشاره به اینکه طب سنتی و مکمل در کشورهای اروپایی از جمله اتریش طرفداران بسیار زیادی در بین پزشکان و بیماران دارد، تاکید کرد: طب سنتی چینی و طب سنتی اروپایی محبوبترین طب در جامعه اروپا است و مکتبی که به آن طب سنتی اروپایی گفته می شود همان طب سنتی ایرانی و بر اساس آموزه های ابن سینا است.
مشاور بین الملل معاونت طب سنتی وزارت بهداشت یادآوری کرد: روز یکشنبه 25 بهمن ماه نیز کارگاه طب سنتی ایرانی برای دانشجویان آکادمی طب اروپایی اتریش در منطقه ویندیشگارستن برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه، آشنا کردن دانشجویان با طب ایرانی و دوره های آموزشی آن و ترغیب دانشجویان برای آموزش این طب در ایران بود.
وی گفت: بیشتر دانشجویان این آکادمی، پزشک و داروساز هستند و علاقه زیادی برای یادگیری مهارت های طب سنتی و مکمل از جمله طب سوزنی و ماساژ دارند.
دکترکاظمی در پایان تأکید کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این کارگاه ها، تشویق به یادگیری این مهارت ها در ایران و آشنا شدن با فرهنگ ایرانی برای دانشجویان خارجی است که خوشبختانه پس از سخنرانی های انجام شده، بسیاری از دانشجویان برای گذراندن دوره های آموزشی بالینی در ایران اظهار علاقه کردند./ق

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#