کد خبر: ٦٠٦٠٣/ ٠٠:٣٧ - سه شنبه ١١ خرداد ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 5661
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی
آغاز دوره های آموزشی طب سنتی برای دانشجویان اتریشی
دانشجویان اتریشی برای آموزش طب سنتی وارد تهران شدند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی، برگزاری دوره آموزشی کوتاه مدت تئوری و عملی طب سنتی به زبان انگلیسی برای نخستین گروه دانشجویان اتریشی از روز سه شنبه 11 خرداد 95 با حضور این دانشجویان در محل سلامتکده احمدیه دانشکده طب سنتی آغاز شد.
دکتر امیرهومن کاظمی معاون بین الملل دانشکده طب سنتی با بیان این مطلب که همکاری‌های آموزشی طب سنتی بین ایران و اروپا آغاز شده است، افزود: سال گذشته در جریان سفر رییس جمهوری کشور اتریش به ایران، تفاهم نامه ای در راستای آموزش طب سنتی بین دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و کالج طب اروپایی اتریش با هدف معرفی طب سنتی ایرانی دراروپا منعقد شد با این رویکرد که بتوانیم دانشجویان اروپایی را برای آموزش طب سنتی در قالب دوره های نظری و بالینی جذب کشور کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد:‌ دومین هدف از انعقاد تفاهم نامه، اعزام اساتید ایرانی به کشور اتریش برای آموزش طب سنتی است. در همین زمینه در بهمن ماه سال گذشته چندین کارگاه طب سنتی در اتریش برگزار کردیم که با استقبال پزشکان ایرانی ساکن اتریش و پزشکان اروپایی مواجه شد.
مشاور بین الملل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت همچنین تصریح کرد: این دانشجویان که در واقع خود از اساتید کالج طب سنتی کشور اتریش هستند در دوره کوتاه مدت یک هفته ای در دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران برخی از روش های طب سنتی را آموزش خواهند دید و با امکانات و توانمندی های علمی کشور آشنا خواهند شد تا در آینده دانشجویان خود را برای ادامه تحصیل در این زمینه به کشور راهنمایی کنند.
دکتر کاظمی خاطرنشان کرد: مباحثی از مبانی طب ایرانی، گیاهان دارویی، طب تلفیقی برای سرطان و بیماری های مغز و اعصاب، ماساژ، طب سوزنی و فشاری،‌ سبک زندگی و حجامت به دانشجویان اتریشی در این دوره کوتاه مدت ارائه خواهد شد که هدف آن آشنایی بیشتر این پزشکان با توانمندی های علمی ماست تا در آینده نزدیک دانشجویان خود را برای طی کردن دوره های بالینی معرفی کنند.
معاون بین الملل دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان گفت: این دوره با حمایت معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و دفتر طب سنتی وزارت بهداشت برگزار می شود و امیدواریم زمینه ای برای جهانی سازی طب ایرانی و جذب دانشجویان بیشتر خارجی در آینده نزدیک باشد. لازم به ذکر است در برخی کشورهای اروپایی همچنان کتب ابن سینا و مبانی طب ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد که به آن طب اروپایی می گویند./ق

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1395/03/18 11:5
0
0
این یک موفقیت بزرگ برای دانشگاه علوم پزشکی تهران است بسیار خوشحال شدم
کاربر مهمان
1395/03/12 8:40
0
1
تبریک به همه سختکوشان دانشکده طب سنتی ان شا. الله در همه زمینه ها پیشگام باشید.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#